PRVA LIGA RUKOMETAŠA - JUG

Buzećani očekivano slavili protiv pulske Arene

25.11.2023 - 21:30
Lorenzo Nežić, RK Buzet (Foto: HRS)

Buzetski rukometaši nisu imali većih problema u jedinom istarskom susretu Prve rukometne lige - jug, protiv solidne pulske Arene. Gosti koji su u Buzet stigli osokoljeni osvojenim bodom u prošlom kolu u Splitu bolje su započeli susret te do 12. minute imali i vodstvo (5:7 - 13'). No bilo je to sve što su uspjeli protiv Buzećana, koji svojom poznatom brzom i kombinatornom igrom potom preuzimaju stvari u svoje ruke. Raul Valković, inače najefikasniji igrač susreta i Lorenzo Nežić najprije su domaćinima donijeli prednost (8:7 - 16'), da bi im se potom pridružili Rene Skukan i Karlo Jakac za vodstvo na poluvremenu.

U drugom dijelu susreta međutim buzetski rukometaši uspijevaju polako lomiti otpor upornih Puljana te povećavati svoju prednost (27:22 - 49'). U trenucima kada je pobjednik susreta već bio poznat gostujući rukometaši tek su uspjeli ublažiti poraz. (S. Ž.