PREMIJER HRL - GRUPA B

Kraj pokvario dobru porečku prezentaciju

11.11.2023 - 21:12
Nikola Ivanković u susretu protiv Nexea (Foto: RK Poreč)

Rukometaši Poreča vratili su se Paket24 Premijer ligi nakon tjedan dana stanke, ali i na domaći teren nakon tri tjedna. U sklopu devetog kola u Veli Jože je stigao našički Nexe i slavio rezultatom 23:33. Međutim Porečani su pružili dobru partiju protiv renomiranog protivnika te možda i najviše do sada namučili vodeću momčad premijerligaške grupe B iako krajnji rezultat to baš ne sugerira. Vrlo dobro prvo poluvrijeme odigrali su rukometaši Poreča pred favoriziranim gostima. Iako se činilo da će se Našičani vrlo brzo rezultatski odvojiti (4:7 - 9’), domaći rukometaši su uspijevali zadržati taj zaostatak do 23. minute (10:13), da bi potom u samo tri minute uspjeli stići na minimalni zaostatak (13:14). U prvo dijelu goste je prije svih ‘vukao’ Manuel Štrlek postigavši šest zgoditaka i zabijavši sa svih mogućih pozicija, dok je kod domaćina Rađaković u tri navrata bio uspješan sa linije sedam metara.

U nastavku susreta igralo se ‘gol za gol’ u igri u kojoj je Nexe uspijevao održavati tri zgoditka prednosti. No i kada su imali priliku to vodstvo povećavati vratar Vladić uspijevao ih je spriječiti u toj namjeri. S druge strane i Porečani su u nekoliko navrata imali mogućnost smanjiti na samo zgoditak zaostatka, no greške i izgubljene lopte u napadačkim akcijama nisu im to i omogućile. No, Porečani ipak dolaze do minimalnog zaostatka u 44. minuti nakon obrane Vladića i pogotka iz kontranapada Ikanovića (22:23). No kad god bi se domaći rukometaši približili, Našičani su bez većih problema i laganim zgodicima uspijevali povećati tu svoju prednost (22:25), a zgoditkom Štrleka iz sedmerca gosti su po prvi puta došli i do četiri zgoditka prednosti. Kako se susret bližio kraju Radovanović je bio sve sigurniji na golu Nexea, a njegovi su suigrači s druge strane brzo dolazili do zgoditaka, te serijom od 6:0 riješili pitanje pobjednika pet minuta prije kraja susreta (22:29). Poreč se u posljednjih deset minuta potpuno ‘raspao’, gdje nisu uspijevali pronaći put do našičkog gola. Šteta zbog pada koncentracije, a očito i snage u porečkim redovima pa rezultat susreta na kraju izgleda uvjerljivije za Nexe nego što je to bila prava slika na terenu. (Siniša Žulić)