SUPERSPORT HNL

Puljani nakon deset godina izjednačili svoj rekord!

11.11.2023 - 17:34
Strijelci protiv Rudeša, Ante Erceg i Antonio Maurić (Foto: Marko Prpić / Pixsell)

Prošlo je nešto više od deset godina kada su ‘zeleno-žuti’ posljednji puta ubilježili uvjerljivu pobjedu od 4:0, u Zadru 30. listopada 2013. godine. Nakon više od desetljeća isto su ponovili večeras na gostovanju kod Rudeša u Kranjčevićevoj ulici i na taj način izjednačili klupski rekord najvećih pobjeda u HNL-u.

Da će ovo biti jednosmjeran susret najavio je Maurić svojim zgoditkom u 13. minuti nakon asistencije Lisice. Upravo je mladi Štinjanac Rudešovoj obrani radio najviše problema po desnoj strani, a njegova asistencija prethodila je i drugom zgoditku kojeg je postigao Erceg. Iako su domaći nogometaši imali prednost u posjedu, njihovi napadi jednostavno nisu bili opasni, pa Zagrepčani u prvome dijelu nisu upisali niti jedan udarac u okvir gola. Potvrdu pulske pobjede već u prvom poluvremenu potvrdio je Erceg zgoditkom iz jedanaesterca, nakon igranja rukom u kaznenom prostoru Kovačevića.

U istom su ritmu Puljani nastavili i u drugom dijelu. Iz dobro organiziranog bloka čekali su prigodu za prijetnje prema Rudešovom golu. Jednu takvu realizirali su u 57. minuti kada Lisica dugom loptom pronalazi Ercega, a pulski napadač nesebično dodaje za Vuka, koji po četvrti put matira domaćeg vratara Markovića. Imala je Istra još nekoliko izglednih šansi, no Erceg nije uspio iskoristiti svoju brzinu pred domaćom obranom. (S. Žulić)

RUDEŠ - ISTRA 1961 0:4

Sudac Titlić odsvirao je kraj susreta u Kranjčevićevoj, Istra 1961 je zabilježila rekordnu pobjedu!

90' - igrati će se još dvije minute nadoknade u drugom dijelu

85' - Petković se izborio za udarac prema pulskim vratima, no bio je neprecizan

73' - Još dvije promjene kod Istre. Umjesto Mlinara u igri je Nebyla, a umjesto Vuka na terenu je Ekong

71' - ponovno se Erceg sam našao ispred Markovića, no njegov udarac ide pored gola!

70' - Kod Rudeša Vukmanović je u igri umjesto Oddeia

67' -  Ništa od petog pogotka Istre! Oddei je vratio lošu loptu prema natrag koju je presjekao Erceg i pucao jako iskosa u vratnicu!

64' - Prve promjene kod Istre 1961. Umjesto Blagojevića u igri je Petrusenko, Lisicu je zamijenio Mattheus, a Marešića Bjorkander

62' - Špeljak je oprobao svoj udarac, no Majkić je na prvoj stativi siguran

57' - GOOOL! Lisica je uputio dugačku loptu za Ercega koji je izbjegao zaleđe i nesebično dodao za Mateja Vuka koji po čevtri puta trese mrežu Rudeša

Započeo je drugi dio susreta. Kod Rudeša su u igri Špeljak i Lazarov, umjesto Bašića i Pešića

45+3' - GOOOL! Ante Erceg je iz kaznenog udarca uputio nisku loptu u desni kut gola vratara Markovića za visokih 3:0! Gotovo je poluvrijeme

45+2' - Jedanaesterac za Istru! Nakon kornera pucao je glavom Vuk, a Kovačević zaustavlja loptu rukom

45' - Igrati će se dvije minute nadoknade

44' - Oddei je kombinirao s Bašićem i na kraju uputio udarac kojeg brani Majkić

43' - Maurić se našao sam pred vratarom Markovićem, no kod prijema lopte je bio u zaleđu

33' - Erceg je sam išao na vratara no sustigao ga je Pavlović, pa sudac Titlić ipak svira zaleđe

31' - još je jednom razvila napad po desnoj strani, lopta je stigla u sredinu do Ercega koji međutim puca u domaćeg vratara

26' - GOOOL! Istra povećava prednost! Ponovno je Lisica bio nezadrživ po desnoj strani, ubacuje prizemnu loptu u sredinu gdje Ante Ercegu s pet metara nije bio problem svladati vratara Markovića

17' - prva promjena kod Rudeša. Umjesto Pavkovića ušao je Pavlek. Očito Rudešov bek nije mogao pratitit raspoloženog Lisicu

13' - GOOOL !!! Antoniooo Maurić! Povukao je Lisica loptu po desnoj strani i odigrao povratnu za Maurića koji puca u lijevu stranu gola pod gredu, neobranjivo za Rudešovog vratara

11' - ušao je Erceg u kazneni prostor gostiju pucao iskosa, a Marković je ponovno obranio

5' - Nova šansa za Istru. Nakon kornera Marešić je pucao, a Marković izvadio loptu ispod grede

4' - Matej Vuk uputio je oštar udarac iskosa, no vbratar Marković dobro je zatvorio prvi kut i obranio

1' - Prva prilika na utakmici za Rudeš. Tomečak je nakon kontranapada uputio prizemnu loptu u šesnaesterac, a Pešić je šalje preko gola

Započeo je susret u Kranjčevićevoj.

Utakmicu između Rudeša i Istre 1961 sudi Jakov Titlić iz Potravlja sa pomoćnicima Lukom Pajićem iz Rijeke i Dominikom Benkovićem iz Zaprešića. Četvrti sudac je Marino Majstorović iz Splita, a u VAR sobi će sjediti Ivan bebek iz Rijeke i Ivan Starčević iz Bjelovara. (S. Ž.)