Puljani slavili u jakoj međunarodnoj provjeri protiv talijanskog prvoligaša

Piše: Siniša Žulić

05.10.2024 - 22:09
Blazquez Pacheco Chus na susretu u Padovi (foto: VinumItaly Petrarca)

U vrlo zgusnutom rasporedu od dvije pripremne utakmice u dva dana, nogometaši Stanoinvest Futsal Pule stigli su do uvjerljive pobjede na gostovanju u Cadonegheu nedaleko Padove. Iako Puljani još uvijek nisu u punom sastavu, momčad Alvara Martineza Castilla briljirala je u dinamičnoj i borbenoj utakmici protiv talijanskog prvoligaša.

U prvom dijelu susret je bio izjednačen bez izrazitih prilika, nakon kojeg su talijanski hakleri imali prednost nakon gola Davidea Lucacela u sedmoj minuti. Bio je to rezultat s kojim se otišlo na odmor.

U nastavku susreta odmah nakon što su krenuli s centra Talijani su povećali svoju prednost zgoditkom kapetana Victora Mella. Puležani su potom doslovno dominirali terenom te bili i vrlo efikasni. Najprije je Niko Vukmir u 27. minuti smanjio zaostatak, da bi pet minuta kasnije Blazquez Pacheco Chus izjednačio rezultat. Pobjedu Puležanima svojim su zgodicima potom donijeli Bepo Paus (37’), Chus (39’) i Vukmir (40’).

Novi susret za Puljane na rasporedu je u nedjelju u 17 sati kada na parketu pulskog Doma sportova 'Mate Parlov' ugošćuju Gimka Uspinjaču.

VINUMITALY PETRARCA-STANOINVEST FUTSAL PULA 2:5 (1:0)

VINUMITALY PETRARCA: Feverati, Felipe Mello, Rafael De Souza, Parrel, Gargantini, Molaro, Lucacel, Mascambruni, Marchese, Victor Mello, Giampaolo R., Collatuzzo.

STANOINVEST FUTSAL PULA: Kelwin, Blazquez, Mataja, Paus, Vukumir, Moravac, Galešić, Bilić, Šiljan, Wendell, Šteko, Pernić, Peruško, Pauš Frane.

SUCI: La Rosa i Galvanin

STRIJELCI: 1:0 Lucacel (7), 2:0 Mello (21), 2:1 Vukmir (27), 2:2 Blazquez (33), 2:3 Paus (38), 2:4 Blazquez (39), 2:5 Vukmir (40)