PREMIJER LIGA KOŠARKAŠICA

Uvjerljiva pobjeda pulskih košarkašica na zatvaranju sezone

21.04.2024 - 11:16
Karolina Škare (Foto: Z. Ljubić)

Pulske košarkašice ostvarile su uvjerljivu pobjedu u posljednjem kolu ovogodišnje Premijer ženske lige te potvrdile osmu poziciju ispred svojih posljednjih gošći Zadar Plusa. Presudne u pulskoj pobjedi bile su druga i treća četvrtine u kojima su ‘zeleno-žute’ nadvisile svoje protivnice u svim elementima igre.

Zadranke su povele u prvoj četvrtini te na ulasku u posljednjih minutu i pol imale prednost od 18:14, da bi do kraja tog dijela igre Lana Pačkovski i Elma Dautović svojim pogocima iza linije za tri poena ipak domaćim košarkašicama priskrbile minimalno vodstvo pred prvu pauzu (20:18). Dvjema tricama Valerije Giraldo te s osam poena Pačkovski Puljanke rade seriju od 16 uzastopnih poena te do velikog odmora stvaraju ogromnu zalihu uoči drugog poluvremena (52:30).

U nastavku susreta, sredinom treće četvrtine Karolina Škare svojim je koševima dodatno popravila domaću prednost i već tada odlučila pobjednika ovog susreta. U pulskim redovima najbolja je bila Karolina Škare koja je uz 22 koša zabilježila 19 skokova i  dvije asistencije. Elma Dautović imala je 16 poena, 13 skokova i dvije asistencije. (S. Ž.)