PRVA LIGA KOŠARKAŠA

Puljani se pobjedom oprostili od svoje publike

0
Filip Gustovarac (FOTO: KK Stoja)

Košarkaši Stoje upisali su uvjerljivu pobjedu u susretu 25. kola Prve muške lige protiv ekipe KK Podstrana, te se na najbolji mogući način odužili vjernim navijačima koji su nas pratili tijekom cijele sezone. Početak susreta protekao je u izjednačenoj borbi te nije nagoviještao ovakav rasplet, budući da su se ekipe izmjenjivale u vodstvu sve do sredine prve četvrtine kad domaćini rade prvu osjetnu prednost. Ulaskom u igru mladih Roka Cetine i Vita Mlatca žutoplavi su podigli agresivnost u obrani i brzinu igre, te su serijom od 15:0 prvu četvrtinu završili sa + 20 koševa razlike.

U drugoj četvrtini gosti iz Podstrane polako hvataju priključak, te smanjuju domaću prednost na -12 poena, no ekipa Stoje ne dopušta potpuni povratak gostiju, da bi se nakon sjajne asistencije Nika Travice te 'alleyop' zakucavanja Mamadua Ndiaya na veliki odmor otišlo pri rezultatu 54:40 za domaćine. Na početku treće četvrtine nakon trica Chrisa Hortmana te Filipa Gustovarca košarkaši Stoje ponovno podižu prednost na dvadeset poena razlike koju održavaju većim dijelom treće četvrtine, dok je zakucavanjem Nika Travice tri minute prije kraja najveća prednost žutoplavih iznosila +30 koševa razlike, čime je pitanje pobjednika ovog susreta bilo riješeno.

Strijelce Stoje predvodili su Christopher Hortman (20 poena – 9 skokova i 8 asistencija) te Filip Gustovarac (20 poena – 3 skoka i 2 asistencije), Matija Maljić ubacio je 13 poena uz 13 skokova, dok je Niko Travica upisao 9 poena uz 7 skokova i 5 asistencija. Kod gostiju iz Podstrane najefikasniji bili su David Pavin sa 24 poena (uz 5 skokova i 4 asistencije) te Toma Bulić sa 19 poena i 3 asistencije. (IHR)