Tri medalje Plivačkog kluba Pula na općem državnom prvenstvu u plivanju

26.03.2013 - 07:44
Nastupilo je četvero pulskih plivača koji su osvojili tri medalje

Rijeka je od 21. do 24.ožujka bila domaćin Zimskog prvenstva Hrvatske u plivanju za dobne skupine,od kadeta do seniora. Plivalo se u 50 metarskom bazenu a sudjelovalo je oko 550 plivača i plivačica iz 36 hrvatskih klubova. Među njima nastupilo je četvero plivača Plivačkog kluba Pula koji su osvojili tri medalje. Tako je kod plivača,mlađi junior Bruno Blašković osvojio dvije brončane medalje u disciplinama 50 slobodno sa rezultatom 24.72 i na 100 leđno sa rezultatom 1:00.68. Još je bio 5.na 100 slobodno i 6.na 100 leptir.

Kod djevojaka, Stefani Valković  u mlađe seniorskoj kategoriji,okitila se srebrom na 50 prsno sa rezultatom 34.97. Deveta je bila na 100 leđno i u kvalifikacijama na 100 prsno 14. Seniorka Paula Klunić u kvalifikacijama bila je 14. na 50 leptir,15. na 100 leđno i 100 leptir te 16. na 50 leđno. Mlađe seniorka Kristina Šekuljica bila je u kvalifikacijama na 50 prsno 35.

U ukupnom poretku klubova, plivači su na 19. mjestu sa osvojenih 81 bod, dok su plivačice na 21. sa 67 bodova. Sa državnim prvenstvom zaključena je uspješna zimska sezona Plivačkog kluba Pula na kojima su osvojena, na svim natjecanjima, preko 200 medalje.