Wolfsberger pobjednik trećeg Istria Winter Cupa

0
U finalu su igrali Wolfsberger i IStra 1961

Finalnim mečom između pulske Istre 1961 i austrijskog Wolfsbergera završen je treći Istria Winter Cup. Golovima Rubena Rivere (25 min.) i Sandra Zakanya (38. min.), prvo poluvrijeme pripalo je austrijskoj ekipi. U drugom poluvremenu Istra 1961 pokušala je rezultatski dostići austrijsku ekipu. Osim jedanaesterca Stipe Bačelića-Grgića u 52 .minuti, Pula nije postigla pogodak za izjednačenje, tako da je finale pripalo austrijskoj ekipi.

Nagradu za najboljeg igrača turnira dobio je igrač pobjedničke ekipe Michael Liendl. Najbolji strijelac turnira je Christoph Čermenjak s postignutih 3 pogotka, dok je i najmlađi igrač iz redova austrijskog prvaka: Maximilian Ritscher s napunjenih 18 godina.

U utakmici za treće mjesto Pomorac je svladao Široki Brijeg 2:1, golovima Dunkovića u 16. minuti i Mance u 58. minuti. Za Široki Brijeg zabio je Kožul u 65. minuti susreta  i postavio konačnih 2:1.