TREĆA NL - ZAPAD

Rovinj ‘brodograditeljima’ prepustio vrh ljestvice

20.04.2024 - 20:14
Benjamin Pajković, Uljanik (FOTO: Milivoj Mijošek)

Nakon 21. kola Treće nogometne lige - zapad došlo je do promjene na vodećoj poziciji ljestvice. Momčad Uljanika petardom na gostovanju protiv Kraljevice iskoristili su novi kiks Rovinja, koji je izgubio na gostovanju kod Halubjana. ‘Brodograditelji’ su u vodstvo stigli u 18. minuti kada je gol domaćina pogodio Benjamin Pajković. U 27. minuti vodstvo Puljana povećava Robert Perić-Komšić, da bi rezultat prvog poluvremena postavio mladi Noel Žiković u 40. minuti. U nastavku susreta još su pogađali Milivoj Simeunović u 62. te Danilo Kovačević u 83. minuti. Rovinježi su prvi zgoditak primili u 24. minuti kada je njihovu mrežu načeo Dedić, da bi vodstvo povećao u 37. minuti Weitzer pogotkom s bijele točke. KOnačan rezultat susreta postavio je Jurković u 84. minuti.

U jedinom istarskom susretu ovoga kola Buje su na svom terenu bile bolje od Pazinjke rezultatom 1:0. Pobjednik je odlučen na samom početku susreta, u 5. minuti kada je zgoditak za domaće nogometaše postigao Diego Valenta. Medulinci su na svom terenu poraženi od senjskog Nehaja s 3:1. Iako su domaćini poveli u 7. minuti nakon pogotka Venasa Džanića, gosdti su u drugom poluvremenu stigli do prekokreta preko LAgumdžije (61’),  te Buqaja koji je za goste postigao zgoditke u 70. te 78. minuti.

Labinjani su na asvom terenu stigli do pobjede protiv Cresa (2:1). Sve najinteresantnije na susretu vidjeli smo u prvoj polovici prvoga dijela. Paolo Juričić doveo je Rudar u vodstvo u 6. minuti, da bi potom samo tri minute kasnije vodstvo poduplao Ivan Macan. Počasni pogodak za goste pao je u 21. minuti, a strijelac je bio Šafarek. (S. Ž.)