BUZEĆANI NASTAVLJAJU NIZ

Sedma uzastopna pobjeda Silićevih ‘pulena’

11.02.2024 - 08:34
Lorenzo Nežić (FOTO: HRS)

Buzetski rukometaši nastavili su svoj sjajni niz neporaženosti u Prvoj rukometnoj ligi - jug u zaostalom susretu gdje su na svom parketu bili gosti Splitu i na taj način prvi dio sezone završili na diobi trećeg mjesta. Splićani su izjednačen susret uspijeli održavati tek prvih dvadeset minuta (11:11), da bi potom do izražaja stigla brza i lepršava igra buzetske momčadi. Dva uzastiopna zgoditka Sandra Samardžića u tim trenucima rezultatski su odvojili ‘goste’ (11:13 - 22’), a dečki trenera Ranka Silića su do poluvremena uspjeli poduplati stečenu prednost.

U drugom poluvremenu bolje otvaraju Splićani te zgoditkom Galića na polovici drugog dijela dolaze do minimalnog zaostatka (25:24), no dvatup Nežić, Jakac i triput Samardžić sa šest uzastopnih zgoditaka ponovno vraćaju stvari na svoje mjesto i trasiraju put ka još jednoj buzetskoj pobjedi. Ona je mogla na kraju biti i uvjerljivija jer su Buzećani nakon zgoditka Karaule u 56. minuti imali osam zgoditaka prednosti, no dozvolili su Splićanima da susret završe sa svoja četiri pogotka i rezultatsku razliku svedu na umjereniji poraz. Najbolji u buzetskim redovima bio je Sandro Samardžić sa sedam zgoditaka, dok je jedan manje postigao Lorenzo Nežić. (S. Ž.)