ISTRA 1961 POBIJEDILA VARAŽDIN

Vrijedni pulski bodovi za sredinu ljestvice

01.12.2023 - 16:57
Matej Vuk na susretu Istre 1961 i Varaždina (Foto: Saša Miljević /PIXSELL)

Nogometaši Istre upisali su vrijednu pobjedu nad Varaždinom i na taj način se odvojili od donjeg dijela HNL ljestvice. U šansama ne baš bogatoj utakmici Puljani su kontrolirali utakmicu te nisu dozvolili gostima ni jednu ozbiljniju prijetnju svojim vratima.

Na kraju prvoga dijela, kada se činilo da ćemo na odmor otići bez zgoditaka, Matheus je lijepo plasirao jednu odbijenu loptu u kut Zelenikinog gola za vodstvo domaćih. U nastavku susreta Puljani su ponovno kontrolirali susret, a Vuk je u 66. minuti povećao vodstvo nakon idealno podvaljene lopte Maurića.

Varaždin i Istra 1961 ponovno će se sresti za par dana kada će snage odmjeriti u hrvatskom kupu.

---

ISTRA 1961 - VARAŽDIN 2:0

90+4' - Erceg je izborio prekršaj na 20 metara a njegov udarac ide malo preko gola. Kraj susreta na Drosini. Vrijedna pobjeda Istre

90' - igra se još 4 minute nadoknade

89' - ponovno je stigla dubinska lopta za Vuka kojeg je u posljednjem trenutku omela varaždinska obrana

80'- kod Varaždina je u igri Levanić umjesto Mitrovskog. Demoni su svoju standardnu pozciju na sredini sjevera zamijenili premjestivši se skroz blizu zapadu kako bi poklonici 'zeleno-žute' boje zajedno bodrili svoje pulene posljednjih deset minuta suareta.

78' - izmjene kod Istre. Maurić i Blagojević izlaze, a u igri su Čuić i Čalušić

66' - GOOOOL! Istra vodi 2:0. Maurić je odličnom loptom izbacio Vuka pred vratara Zeleniku, a njegov udarac odsjeda u varaždinskoj mreži.

66' - kod Varaždina umjesto Šege i Ba u igri su Domjanić i Škaričić

65' - dosadu na Drosini prekinuo je Drožđek plasiranim udarcem u Majkićev kut, no domaći vratar to brani

59'- iz igre izlazi jedini strijelac Matheus, a umjesto njega u igri je Valinčić. Umjesto Mlinara u igru ke ušao Petrusenko

Započinje drugi dio. Kod Varaždina umjesto Banovca i Marine u igri su Pilj i Drožđek.

Kraj prvoga dijela. Matheus je u posljednjim sekundama spriječio da ovo bude najnezanimljivije poluvrijeme ove jeseni na Drosini

45+4'  ' GOOOOL! Vuk je uoutio udarac prema vratima Varaždina, a na odbijancu je bio Matheus koji ju lagano plasira u desni kut Zelenikinog gola

45'  - igrati će se 4 minute nadoknade

42' - u nesadržajnoj utakmici uglavnom brojimo žute kartone. Ovoga puta dobio ga je Banovec nakon starta na Matheusu

32' - nakon kornera Postonjskog, Marina glavom gađa gornji desni kut Majkićevog gola, no Istrin golman uspijeva to izbaciti u novi korner

19'  - sada je Matheus vrlo oštro startao na Bručića i također zaradio žuti karton

14'  - Marina dobiva žuti karton nakon faula na Matheusu

6' - Matheus je prevario varaždinsku obranu te dodao do Ercega čiji udarac odlazi tik pored vratnice

2' - Jedan oštar start obrane Varaždina rezultirao je ozljedom Hujbera, koji večeras igra 100. utakmicu u 'zeleno-žutom' dresu. Hujber je već u ranoj fazi utakmice morao van iz igre, a zamijenio ga je Kadušić.