PRVA HRL - JUG

Umažani poraženi u derbiju u Rijeci

09.11.2023 - 05:00
Sa susreta Zameta i Umaga, ilustracija (Foto: HRS)

Rukometaši Umaga poraženi su u derbiju Prve rukometne lige - jug na riječkom parketu od vodećeg Zameta, koji je na taj način Umažanima pobjegao na četiri boda prednosti. Gostujući rukometaši su se držali cijelo prvo poluvrijeme diktirajući ritam utakmice minimalnim vodstvom (7:8 - 15’) zahvaljujući prvenstveno raspoloženom Tomislavu Bošnjaku te s minimalnom prednošću odlaze na odmor (13:14).

Odmah na otvaranju nastavka Riječani sa tri uzastopna pogotka Perkova i Tomljanovića donose Zametu prednost, u dijelu susreta u kojem se iskazao i domaći vratar Viskić. Vučko i Perkov potom tu su prednost još i podebljali nakon minute odmora Umaga (21:16 - 42’), da bi domaćini potom bez većih problema održavali prednost na svojoj strani do samo kraja susreta. U umaškim redovima najbolji je bio Bošnjak sa deset postignutih zgoditaka od čega četiri sa linije sedam metara, Marin Sinčić imao je šest zgoditaka, dok je dojam kako im je nedostajalo raspoloženih suigrača za eventualan bolji rezultat u ovom derbiju. (S. Ž.)