Adriatic Bocce Confederation

Boćarice Pule najbolje u Beogradu

0
Ženski boćarski klub Pula nakon pobjede u Beogradu (Foto: Adriatic Bocce Confederation)

Boćarice Pule osvojile su Adriatic Bocce Confederation turnir koji se u subotu i nedjelju, 23. i 24. rujna 2023. igrao u Beogradu, na boćalištu Sportskog centra Bežanija. Puljanke su prvo u polufinalu sa 12:8 pobijedile Postojnu, a potom u finalu sa 16:4 Novi Beograd. Beograđanke su prethodno u polufinalu sa 12:8 savladale ljubljanski Krim.

U redovima pulskog kluba očekivano su najveći doprinos osvajanju turnira dale reprezentativke Nives Jelovica i Ria Vojković, te mlada, tek 14-godišnja Ema Maršanić, pristigla u klub pred ovu sezonu iz Čavli ŠB, koja je pokazala da će biti veliko pojačanje za momčad s pulske Verude. Maršanić je u susretu s Postojnom sa 28 punata u preciznom izbijanja postavila hrvatski juniorski rekord. U susretu sa Novim Beogradom Jelovica je u bližanju i izbijanju u krug pobijedila Milicu Kolundžiju od koje je prošle godine izgubila u finalu Europskog prvenstva u Ljubljani, a Ana Stančić je u preciznom izbijanju savladala aktualnu europsku viceprvakinju i aktualnu dvostruku svjetsku prvakinju Turkinju Buket Ozturk. Za Pulu, Novi Beograd i Krim je ovaj turnir bio posljednja provjera pred završni turnir europskog Kupa prvakinja koji će se na istom mjestu odigrati od 29. rujna do 1. listopada 2023. kada će im se u borbi za naslov europskih prvakinja pridružiti francuski Saint Vulbas i talijanski Buttrio. (IBS)