RUKOMETAŠICE RUDARA DEBITIRALE U PRVOJ RUKOMETNOJ LIGI

'Labudice' poražene na startu prvenstva protiv Podravke Vegete

16.09.2023 - 18:00
Sa susreta Podravke i Rudara (Foto: R. Mihalec / RK Podravka Vegeta)

Labinske rukometašice očekivano su poražene u svom debitantskom nastupu u Prvoj hrvatskoj rukometnoj ligi na gostovanju u Koprivnici protiv višestrukih državnih i europskih prvakinja Podravke Vegete. 'Labudice' su bez respekta krenule u susret protiv nadmoćnijih protivnica te nakon osam minuta susreta imale vodstvo od 5:4, zahvaljujući vrlo raspoloženoj Ani Jajčević, koja je u tom dijelu susreta postigla tri zgoditka. No, nakon tog početnog zaostatka, domaća je ekipa počela pokazivati svoju kvalitetu te obranama svoje vratarice Antonije Tucaković i raspoloženih reprezentativki Zadravec i Kalaus polako povećavati prednost pred novakinjama u ligi. Prednost je na poluvremenu iznosila 17:10 za djevojke iz Koprivnice  U nastavku susreta rukometašice Podravka Vegete pojačale su tempo te uz nekoliko promašaja labinskih igračica uspjele stići do dvoznamenkaste prednosti (23:13) u 46. minuti. Tu su prednost održavale do samoga kraja susreta. Labinjanke su u pojedinim dijelovima utakmice imale priliku dodatno smanjiti zaostatak, no brzopletost i izgubljene lopte koštale su ih boljeg rezultata. No, sve u svemu, bio je to solidan natup novakinja u ligi, koje su pokazale da uz malo više uigravanja u određenim dijelovima susreta mogu parirati i najboljim ekipama lige.(S. Ž.)