Pulskim Lavovima osam medalja na Maribor Open 2011

0

U Mariboru je u subotu, 19. studenog, održan međunarodni karate turnir „Maribor Open 2011“ na kojemu je sudjelovalo 330 natjecatelja iz 37 klubova Austrije, BiH, Hrvatske, Italije i Slovenije.

Među njima je izuzetno uspješno nastupilo i pet natjecatelja pulskog karate kluba „Lav“. Lavovi su osvojili 8 medalja i to dvije zlatne, tri srebrne i tri brončane,

Najuspješnija u ekipi Lava bila je juniorka Maja Pavlović koja je pokazala da se i nakon duže stanke zbog bolesti, nalazi u samom vrhu karatea. Na ovom je turniru Maja Pavlović u kategorijama juniorki i seniorki finalne borbe završila pobjedama čime je osvojila prva mjesta u obje kategorije. U kategoriji seniorki  imala je dvije izuzetno teške protivnice iz Italije. Iako je Maju Pavlović u polufinalnoj borbi Talijanka ozlijedila vrlo nezgodnim udarcem palcem u oko, te je bio upitan nastavak borbe, Maja je odlučila nastaviti i, stisnuvši zube, borbu riješila u svoju korist. U finalu ju je opet čekala Talijanka s kojom je regularni tijek borbe završio neriješeno. Maja Pavlović je u produžetku efektnim ručnim udarcem u tijelo došla do boda i taj je bod sačuvala do kraja produžetka čime je i ovu, finalnu borbu riješila u svoju korist.

I ostali natjecatelji Lava su pokazali vrlo lijepe, raznovrsne i efektne tehnike kojima su došli do medalja. Među najmlađima se najviše istaknuo osmogodišnji Oskar Marić koji je u obje kategorije u kojima je nastupio, osvojio medalju.