Damir Kajin će na Labinštini imati tri liste
Sljedbenici Damira Kajina, pripadnici tzv. Filipinske skupine, na Labinštini će imati tri liste, odnosno tri nezavisne liste zatražile su i dobile potporu Damira Kajina. To su lista Darka Martinovića u Gradu Labinu, lista Eđidija Miletića u Općini Sv. Nedelja i lista Branka Ružića u Općini Pićan. Sva tri nositelja bit će i kandidati za načelnike općina, odnosno gradonačelnika Labina.
Stoga su na predstavljanju kandidature Darka Martinovića za gradonačelnika Labina u najvećem broju bili upravo viđeniji pripadnici Filipinske skupine. Pored Damira Kajina u Circolu su bili bivši župan Stevo Žufić, kandidat za gradonačelnika Rovinja Bruno Poropat, kandidat za gradonačelnika Poreča Ljubo Kosić, Marino Folo i drugi.
Inače, Kajinov čovjek za Labinštinu od prvog dana je Branko Ružić, pa sve tri Kajinove liste na Labinštini dijelom imaju i njegov rukopis. (Nenad Čakić)