IZBOR SPORTAŠA

Nives Jelovica i Fran Mileta najbolji sportaši Labina 2017. godine

0
Romano Grižančić, Nives Jelovica i Fran Mileta
Romano Grižančić, Nives Jelovica i Fran Mileta

Nakon godina u kojima je Velika vijećnica grada Labina bila domaćin izbora najboljih sportaša, ove je godine sve prebačeno u novoizgrađeni Sportski centar Franko Mileta gdje je fitness dvorana bila pretijesna da primi sve one koji su htjeli prisustvovati dodjele priznanja, a sve u organizaciji Sportske zajednice grada Labina.

Već tradicionalno je žiri, koji odlučuje o najboljima, imao 21 člana, a činili su ga istaknuti labinski sportaši, sportski djelatnici, predstavnici Grada i novinari. Kao i prošle godine u nekoliko je kategorija bilo u konačnici vrlo tijesnih rezultata, a u nekima su pobjednici bili više nego uvjerljivi.

Ove smo godine u konkurenciji za najboljeg sportaša, kao i prošle, imali četiri imena, a većinom je glasova za najboljeg izabran rukometaš Fran Mileta, član RK Mladi rudar i kadetski reprezentativac.

Kod djevojka je u jakoj konkurenciji naslov pripao sjajnoj boćarici BK Labin i najboljoj sportašici Istre Nives Jelovici koja je naslov zaslužila osvajanjem naslova europske prvakinje u paru zajedno s Tanjom Grubišom, te s tri naslova pojedinačne prvakinje Hrvatske i naslovom ekipnog prvaka zajedno sa suigračicama iz kluba.

Boćarice najbolja ekipa 

Da ovo gotovo u potpunosti bude večer boćarica BK Labin pobrinula se i dodjela za najbolju žensku ekipu ili mušku momčad u prošloj godini u kojoj su boćarice premoćno osvojile naslov najboljih, zasluživši ga osvojenim prvim naslovom državnih prvakinja u povijesti, te su također kao prvi klub iz grada Labina igrale i Ligu prvaka Europe, gdje su osvojile treće mjesto.

Pored toga, njihov trener i izbornik ženske boćarske reprezentacije Hrvatske Romano Grižančić proglašen je za najboljeg trenera u prošloj godini, pa je ujedno obranio prošle godine osvojeni naslov.

Kod mlađih kategorija za najbolju momčad ili ekipu godine proglašena je generacija mlađih kadetkinja ŽRK Rudar koja je osvojila naslov prvaka u Županijskoj ligi. Nagrade za žensku i mušku sportsku nadu odlazi u ruke JK Ippon, a zaslužili su ga brončana s prvenstva Hrvatske za djevojčice Paola Širol i kadetski prvak Hrvatske Petar Dundara.  

Četiri posebna priznanja 

Nakon ekspanzije posebnih priznanja koje smo imali prilike vidjeti u prošlim proglašenjima ovoga je puta odlučeno da se dodijele smo četiri koja su otišla zaista u prave ruke. Zbog postignutih rezultata u prošloj godini priznanja su dobili trostruki prvaci Hrvatske u atletici i kickboxingu, Ivana Knapić (AK Albona) i Alen Tursunović (KBK Budokai Labin).

Zbog velikih jubileja u prošloj godini priznanja su dobili MNK Albona (odnedavno s nastavkom Potpićan 98 ADT) koja je u prošloj godini proslavila 30 godina postojanja, te KBK Budokai Labin koji je proslavio 40 godina postojanja.

Zlatku Arapoviću nagrada za životno djelo

Već tradicionalno dodijeljena je i nagrada za životno djelo koja je ove godine otišla u ruke Zlatka Arapovića, dugogodišnjeg rukometnog djelatnika koji je gotovo cijeli svoj radni vijek ugradio u unaprjeđenje sporta u gradu Labinu.

Uz sve predstavljeno je i sjajno grafičko rešenje za sportsku dvoranu unutar SC Franko Mileta koje je mnoge ostavilo bez daha u kojoj su svoje mjesto dobili labinski navijači, najuspješniji labinski sportaši kroz povijest u ekipnim dvoranskim sportovima, te mnogi drugi koji su na bilo koji način obilježili dvoranski sport kroz povijest. (Tekst: Robi Fonović, foto: Roberto Matković)

Glasovi članova Ocjenjivačkog suda

Elvis Uravić – Edis Kurtić, Nives Jelovica, seniorke BK „Labin“, mlađe kadetkinje ŽRK „Rudar“, Leo Dragovina, Manola Miletić, Romano Grižančić
Branko Biočić – Fran Mileta, Nives Jelovica, seniorke BK „Labin“, mlađi pioniri NK „Rudar“, Petar Dundara, Manola Miletić, Romano Grižančić
Robi Fonović – Edis Kurtić, Nives Jelovica, seniorke BK „Labin“, mlađe kadetkinje ŽRK „Rudar“, Petar Dundara, Paola Širol, Romano Grižančić
Adriano Šćulac – Edis Kurtić, Nives Jelovica, seniorke BK „Labin“, mlađi pioniri NK „Rudar“, Petar Dundara, Paola Širol, Romano Grižančić
Silvana Fable – Fran Mileta, Nives Jelovica, seniorke BK „Labin“, mlađe kadetkinje ŽRK „Rudar“, Alan Tursunović, Paola Širol, Romano Grižančić
Edi Kodrin – Fran Mileta, Ivana Knapić, seniorke BK „Labin“, mlađi pioniri NK „Rudar“, Dino Husejnagić, Paola Širol, Romano Grižančić.
Dino Škopac - Edis Kurtić, Nives Jelovica, seniorke BK „Labin“, mlađi pioniri NK „Rudar“, Alan Tursunović, Paola Širol, Romano Grižančić.
Remzo Zalihić – Edis Kurtić, Nives Jelovica, seniorke BK „Labin“, mlađe kadetkinje ŽRK „Rudar“, Leo Dragovina, Manola Miletić, Romano Grižančić
Josip Štemberga – Fran Mileta, Nives Jelovica, seniorke BK „Labin“, mlađi pioniri NK „Rudar“, Dino Husejnagić, Manola Miletić, Romano Grižančić
Roberto Gobo – Marino Faraguna, Nives Jelovica, seniorke BK „Labin“, mlađi dječaci JK „Ippon“, Alan Tursunović, Nika Kamenar, Romano Grižančić.
Dalibor Zupičić – Fran Mileta, Nives Jelovica, seniorke BK „Labin“, mlađe kadetkinje ŽRK „Rudar“, Petar Dundara, Nika Kamenar, Romano Grižančić.
Teuta Jakupović – Edis Kurtić, Ivana Knapić, seniorke BK „Labin“, mlađi pioniri NK „Rudar“, Alan Tursunović, Paola Širol, Ervin Kiršić.
Nikol Boneta – Ricardo Bolterstein, Ivana Knapić, RK „Mladi rudar“, mlađi dječaci JK „Ippon“, Petar Dundara, Paola Širol, Vedran Pizentić.
Đulijano Kos – Fran Mileta, Nives Jelovica, seniorke BK „Labin“, mlađe kadetkinje ŽRK „Rudar“, Petar Dundara, Manola Miletić, Romano Grižančić
Romano Grižančić – Marino Faraguna, Nives Jelovica, seniorke BK „Labin“, mlađi pioniri NK „Rudar“, Alan Tursunović, Manola Miletić, Ervin Kiršić.
Dario Milevoj – Edis Kurtić, Nives Jelovica, seniorke BK „Labin“, mlađi pioniri NK „Rudar“, Leo Dragovina, Paola Širol, Romano Grižančić
Đanluka Miletić – Fran Mileta, Nives Jelovica, seniorke BK „Labin“, mlađe kadetkinje ŽRK „Rudar“, Petar Dundara, nije glasao za nadu, Romano Grižančić.
Mauro Vidali - Fran Mileta, Nives Jelovica, seniorke BK „Labin“, mlađe kadetkinje ŽRK „Rudar“, Petar Dundara, Nika Kamenar, Romano Grižančić.
Tomislav Martinčić – Ricardo Bolterstein, Nives Jelovica, seniorke BK „Labin“, mlađi dječaci JK „Ippon“, Petar Dundara, Paola Širol, Vedran Pizentić.
Patrik Franković – Fran Mileta, Nives Jelovica, seniorke BK „Labin“, mlađe kadetkinje ŽRK „Rudar“, Dino Husejnagić, Manola Miletić, Ilija Lovrinović.
Siniša Verbanac – Fran Mileta, Nives Jelovica, seniorke BK „Labin“, mlađe kadetkinje ŽRK „Rudar“, Petar Dundara, Paola Širol, Romano Grižančić

Povezane vijesti

Najnovije vijesti

Istarski Forum

Za sudjelovanje u Istarskom Forumu potrebna je prijava ili registracija i izrada profila

Prijava ili Registracija korisničkog računa