PULSKIM MALONOGOMETAŠIMA TREĆE MJESTO U SUPERKUPU

Francuski reprezentativac zabio 'hat-trick' pa crvenim kartonom zakomplicirao utakmicu

Piše: Siniša Žulić

14.10.2024 - 18:10
TRIPUT ZABIO PA POCRVENIO - Steve Bendali bježi Andersonu de Souzi (Slavko Midžor / PIXSELL)

Pulski malonogometaši stigli su do trećeg mjesta ovogodišnjeg kupa pobijedivši momčad Squarea rezultatom 5:4. Dubrovčani su na susret stigli s tek polovično popunjenom klupom, što se vidjelo tijekom prvog poluvremena.

U prvih dvadeset minuta čiste igre gledali smo superiorne Puležane koji su u čak tri navrata pogađali dubrovačku mrežu, a da je bilo više koncentracije u završnicama nekih akcija mogla je prednost biti i veća. ‘Zeleno-žuti’ su do vodstva stigli već u petoj minuti susreta kada je francuski reprezentativac Steve Bendali okrenuo svog čuvara Kytolu te snažnim prizemnim udarcem s desetak metara pogodio vrata dubrovačkog golmana Primića. Pokušaj pritiska Squarea nakon primljenog zgoditka pulski su nogometaši dobro rješavali te su dubrovčani u nekoliko navrata tek pokušavali ugroziti pulski gol. ‘Zeleno-žuti’ su prednost mogli povećati u 13. minuti kada je Danijel Moravac stigao pred gostujući gol, zavaljao svog čuvara te dodao Blasquezu Pachecu - Chusu, koji neometan pogađa vratnicu. No, dvije minute kasnije nakon slobodnog udarca Puljana Chus puca, a na tom putu Bendali skreće loptu i vara gostujućeg vratara Primića.

Bolji Puljani u 16. su minuti izborili i šesti akumulirani prekršaj svojih protivnika, a Chusov snažan udarac odsjeda na gredi. Nakon  desetak sekundi Bendali je ponovno u dobroj prilici, no njegov udarac ide pored vrata. Novu odličnu priliku ‘zeleno-žuti’ su imali dvije minute kasnije kada vratar Alexander Kelwin dugačkom loptom u novu priliku izbacuje Wendela dos Santosa, no Primić je uspio blokirati udarac. U 19. minuti Manolo Bilić šalje lijepu dugačku prizemnu dijagonalu prema Bendaliju, a član četvrte reprezentacije na svijetu se odlično snalazi i po treći puta na susretu trese gostujuću mrežu.

U drugoj minuti nastavka susreta Dubrovčani uspijevaju smanjiti rezultat, kada nakon kornera snažan udarac Kljunka Đuraš skreće u suprotan kut. Da susret još nije gotov dalo se naslutiti u 26. minuti kada Bendali dobiva drugi žuti karton, pa Pula ostaje bez igrača na terenu. Manje od minute trebalo je Dubrovčanima da kapitaliziraju tu prednost kada kapetan Đuraš pogađa iskosa.

U trenucima kada su se Puljani riješili pritiska dubrovačkih haklera te malo ozbiljnije krenuli prema naprijed stiglo je i izjednačenje. U 33. minuti Đuraš prolazi protiv Wendela te malom majstorijom i svojim ‘hat trickom’ donosi izjednačenje i potpunu neizvjesnost. Prava drama svoje je usijanje dobila četiri minute kasnije kada nakon slobodnog udarca na sedam metara, u trenutku kada su svi očekivali udarac, Bilić pronalazi Davida Mataju i pulski kapetan ponovno donosi vodstvo svojoj momčadi. Tek što se krenulo s centra Dubrovčani brzom akcijom iznenađuju pulsku obranu i Kytola postiže novi izjednačujući gol.

Novo uzbuđenje donio je vratar Primić svojim drugim žutim kartonom i isključenjem tri minute prije kraja susreta. Puljani su iskoristili igrača više sjajnim udarcem Nike Vukmira, koji tako postavlja konačan rezultat susreta.

Stanoinvest Futsal Pula - Square 5:4 (3:0)

Dvorana ‘Dražen Petrović’. Suci: Dino Kramar (Varaždin), Mislav Džeko (Zagreb), Mario Budimir (Split).

Strijelci: 1:0 Bendali (5), 2:0 Bendali (15), 3:0 Bendali (19), 3:1 Đuraš (22), 3:2 Đuraš (27), 3:3 Đuraš (32), 4:3 Mataja (35), 4:4 Kytola (35), 5:4 Vukmir (38)

STANOINVEST FUTSAL PULA: Kelwin, Pacheco, Mataja, Paus, Vukmir, Starčić, De. Moravac, Da. Moravac, Garcia, Bendali, Galešić, Bilić, Siljan, Wendel.

SQUARE: Primić, Barbosa, Džanković, Kytola, Đuraš, Jurišić, Curić, De Souza, Lang, Kljunak.