PRVA HRL - JUG

Rovinježi bez poteškoća do novih bodova

0
Nedjeljko Jurković (FOTO: Milivoj Mijošek)

Bez većih poteškoća su rukometaši Rovinja upisali novu pobjedu na svom parketu u sklopu 20. kola Prve rukometne lige - jug, protiv gostiju s riječke Kozale. Kako će to u većem dijelu biti jednosmjerna utakmica dalo se naslutiti već u prvoj polovici prvog dijela kada su Rovinježi nakon zgoditka Benussija stigli do vrlo visokih osam zgoditaka prednosti (12:4 - 15’). No, Franković i Rajič u narednih su deset minuta sa svojom serijom od 4:0 prepolovili domaću prednost, što je bio znak rovinjskom treneru Aljoši Sirotiću za prvi ‘time-out’.

Do poluvremena rovinjski su rukometaši uspjeli gotovo u potpunosti vratiti svoju najveću prednost (17:10), da bi u nastavku susreta čvrstom obranom i dobrim napadačkim rješenjima stigli i od dvoznamenkaste prednosti (26:16 - 46’). Opuštanje u domaćim redovima omogućilo je Riječanima da u posljednjih deset minuta susreta smanje visoko rovinjsko vodstvo, U domaćim redovima najefikasniji je bio Nedjeljko Jurković sa deset postignutih zgoditaka, dok je Alessio Benussi zabilježio šest golova. (S. Ž.)