PRVA B VATERPOLO LIGA

Istarskim derbijem okončana vaterpolska sezona

0
Luka Franulović (FOTO: Delfin Rovinj)

Istarski prvobeligaši svojim su međusobnim ogledom spustili zastor na ovogodišnju sezonu. Rovinježi su na svom terenu bili bolji od Puležana rezultatom 19:8. Iako su domaćini upisali uvjerljivu pobjedu gostujući vaterpolisti bili su ravnopravni u dvije četvrtine. U prvom dijelu igre nakon početnog vodstva Rovinja, kojeg je donio svojim pogotkom Luka Franulović pulski su vaterpolisti u posljednje dvije i pol minute sa zgodicima Antonia Oreškovića i Iana Fabijanića na prvu pauzu otišli s minimalnom prednošću. No, međutim do poluvremena domaći igrači serijom 8:1 postavili odnos kvalitete dviju momčadi u prave okvire.

Po povratku s odmora Puležani se još nisu odlučili u potpunosti predati pa treću četvrtinu završavaju neriješenim rezultatom (3:3). Domaći vaterpolisti ponovno su u posljednjem nastavku bili uvjerljivi (7:1) te na kraju zasluženo zabilježili vrlo visoku pobjedu. U rovinjskim redovima najefikasniji je bio Luka Franulović sa šest pogodaka, dok je Fran Poropat pogodio protivnički gol u četiri navrata. Kod vaterpolista Pule tri zgoditka je postigao Damjan Kosanović, a pulski vratar Adam Gjevelekaj upisao je čak 12 obrana. Tako su na kraju sezone rovinjski Delfini zauzeli osmo, a Pula deveto mjesto na konačnoj ljestvici Prve B vaterpolske lige.

Delfin - Pula 19:8 (1:2, 8:2, 3:3, 7:1)

DELFIN: Košara, Peruško, Dražin, Brajnović, Franulović 6, Mamontov 1, Banko 3, Krevatin, Supić, Sošić 3, Poropat 4, Miletić 2, Dipić, Milošević.

PULA: Gjevelekaj, Maletić, Buršić, Gregorović, Banović 1, Šimić, Pušić, Kosanović 3, Fabijanić 2, Orešković 2, Vujić, Živanović, Zuban. (S. Ž.)