Prva liga rukometašica

Labudice se praznih ruku vraćaju iz Dugog Sela

0
Tea Bradanović (FOTO: ŽRK Rudar)

Labinske rukometašice zabilježile su novi visoki poraz na gostovanju u Dugom Selu, gdje su poražene od tamošnje istoimene ekipe. U susretu koji se na početku praktički igrao bez obrana, gošće su držale rezultatski priključak prvih 14 minuta susreta (9:8), nakon što je Ana Jajčević pogodila iz sedmerca. Obrana domaćih rukometašica tada postaje puno neporoznija te s nekoliko blokova labinskih pokušaja i obrana domaće vratarke Plašić stvaraju si prigodu da s druge strane polako povećavaju svoje vodstvo (21:14 - 36’).

Sjajna domaća vratarka koja je zaustavila čak 18 udaraca prema njezinom golu  najzaslužnija je za povećanje domaćeg vodstva u drugom dijelu, koje je u 46. minuti po prvi puta na utakmici dosegnulo dvoznamenkasti broj. (29:19). Imale su Dugoselčanke na ulasku u posljednjih deset minuta susreta i vrlo visokih 13 golova prednosti (33:20), no Leona Šumberac sa tri svoja zgoditka i Tea Bradanović uspjele su konačni rezultata vratiti na deset zgoditaka zaostatka.

U redovima Labudica najefikasnije ja i ovoga puta bila Ana Jajčević sa šest postignutih golova. (S. Ž.)