Istra 1961 poražena u Splitu

Zgoditak na početku drugoga dijela odlučio 'siromašni' susret

02.03.2024 - 19:18
Sa susreta Hajduka i Istre 1961 (FOTO: Zvonimi Barišin / PIXSELL)

Nogometaši Istre minimalno su poraženi u susretu 25. kola Supersport HNL na Poljudu protiv Hajduka. U utakmici koja je više ličila na taktičko nadmudrivanje, sa vrlo malo izrazitih šansi pobjednik je odlučen početkom drugoga poluvremena, kada jednu prizemnu loptu s krila Dajakua, koji je tek ušao u igru, vrškom kopačke Krovinović skreće u Majkićevu mrežu. Bila je to i jedina izrazita šansa na utakmici.

Mreža se tresla i ranije u prvom dijelu kada je Marešić lijepom prizemnom loptom po sredini u mat šansu izbacio Ercega, koji matira vratara Lučića, no suci su tom prilikom svirali zaleđe. Nervoza na terenu doživjela je svoje usijanje u 84. minuti nakon što Blagojević s leđa ruši Pukštasa i dobiva žuti karton, a nakon nervoznog napucavanja lopte sudac Lovrić ga šalje u svlačionicu. Prilično glasan bio je i Ante Erceg koji je zbog prigovora zaradio svoj treći žuti karton i neće biti na dispoziciji treneru u narednom susretu protiv Varaždina. (S. Ž.)

------

HAJDUK - ISTRA 1961 1:0

Kraj susreta u Splitu. Hajduk je minimalno slavio protiv Puljana rezultatom 1:0

90+7' - požutio je sada i Pukštas nakon prekršaja na Mauriću

90+6' - izašao je Livaja a u igri je Čuić

90' - igrati će se namanje devet minuta nadoknade

86' - Pokušao je sada Marko Livaja udarcem iz daljine, ali pored gola

84' - zaiskrilo je na terenu, nakon što je Blagojević s leđa srušio Pukštasa za što je dobio žuti karton. Krenuli su burni protesti Puljana, a 'zeleno-žuti' kapetan dobio je i drugi isključujući karton. U verbalnom okršaju sa sucem Lovrićem prednjačio je i Erceg koji je nagrađen također žutim kartonom

80' - razišao se dim nad Poljudskim stadionom. prekid je trajao najmanje pet minuta

75' - ušao je i Mattheus umjesto Petrusenka. Torcida zbog bacanja baklji u teren na trenutak prekinula susret

59' - u igri su Matej Vuk i Mateo Lisica umkesto Kadušića i Lawala

57' - ubacii je Devetak loptu s lijeve strane na glavu Ercega a pulski napadač puca pored gola

47' - opasnost i s druge strane. Pucao je Erceg, no Lučić brani njegov udarac

46' - GOL! U svojoj prvoj alciji u nastavku susreta Hakduk ke poveo. Dajaku je ubacio prizemnu loptu koju ke Krovinović skrenuo u okvir gola

Započeo je drugi dio pred 18.627 gledatelja. Umjesto Brekala ušao je Dajaku

Kraj poluvremena u Splitu. Na odmor se odlazi bez golova

42' - nova dobra prilika Pukštasa koji je bio prektaratk za završni udarac

36' - GOL ZA ISTRU! Marešić je uputio lijepu prizemnu loptu po sredini koja dolazi do Ercega, a on neometan matira Lučića. No suci su svirali zaleđe pulskog napadača

34' - pokušao je Pukštas nakon proboja po sredini, no njegov je udarac blokiran

32' - Iako Hajduk ima veći posjed veći dio susreta odigrava se na sredini terena bez nekih izglednijih akcija i opasnosti po oba gola

26' - opasna situacija u Istrinom šesnaestercu, no Majkić boksanjem lopte otklanja opasnost

25' - Kadušić dobiva žuti karton nakon starta na Diallu

12' - Prvi pokušaj Hajduka no udarac Mikanovića lijepom intervencijom brani Majkić

Započeo je susret na Poljudu

U sastavu Istre 1961 nema značajnijih promjena. Tramezzani je na teren poslao igrače kojima najviše vjeruje otkad je sjeo na pulsku klupu. S druge strane najviše je interesa izazvao Ivan Perišić, koji će u ovom susretu sjediti na klupi.

Uz glavnog suca Zdenka Lovrića, na terenu će kao pomoćnici biti Kruno Šarić (Županja) i Ivan Starčević (Bjelovar). Četvrti sudac je To i Dadić (Zagreb), a u VAR sobi će sjedini Dario Bel (Osijek) i Marjan Tomas (Vladislavci). (S. Ž.)