PRVA LIGA KOŠARKAŠA

Stoja prekinula bodovni post, briljirao novopridošli Amerikanac

11.02.2024 - 08:13
Filip Gustovarac (FOTO: KK Stoja)

Košarkaši Stoje stigli su do pobjede u Prvoj košarkaškoj ligi i tako prekinuli bodovni post koji je trajao punih osam kola. Pobjeda je upisana protiv Hermes Analitice (94:87) u susretu koji je odlučen polovicom posljednje četvrtine. Puljani su lošije otvorili susret te na poluvremenu imali zaostatak od pet koševa (42:47). Maljić je svojim polaganjem prije toga donio domaćinima izjednačenje (42:42), da bi gosti potom tricom Milenkovića i slobodnim bacanjima Smolića stigli do prednosti na odmoru.

U nastavku utakmice Christopher Hortman i Matija Maljić povukli su domaću momčad svojim koševima do novog izjednačenja, koje je postavio Filip Gustovarac tricom u posljednjoj sekundi treće četvrtine (69:69). Prvo vodstvo Stoje donosi Hortman polaganjem (71:70), a novopridošli amerikanac sa 13 koševa u posljednjoj četvrtini praktički je odlučio pobjednika ovog susreta. Na kraju Hortman je bio prvo ime utakmice sa ubačenih 27 koševa, osam skokova i sedam asistencija. Filip Gustovarac pridodao je 23 koša i deset asistencija, dok je Matija Maljić postigao dva koša manje i upisao i devet skokova.