22. KOLO SUPERSPORT HNL-a

Foto ‘Zeleno-žuti' se vratili na pobjednički put. Ekong zabio za pobjedu (foto i video)

10.02.2024 - 17:07
TRENUTAK ODLUKE - Ekong postiže zgoditak protiv Osijeka (FOTO: istarski.hr)

Utakmicom protiv Osijeka za pulske ‘zeleno-žute’ započela je ‘era Tramezzani'. I to vrlo uspješno, pobjedom nakon zgoditka Ekonga. Novi talijanski trener dobio je zadatak da ubrizga novu krv u Istrin krvotok i polako počinje osvajati bodove. Osječani baš i nisu ekipa za vađenje, no u prošlim susretima na pulskom travnjaku današnji gosti nisu baš često odnosili bod(ove). Novi pulski strateg nije nakon tri treninga značajnije izmjenio sastav u odnosu na prošli susret sa starim trenerom u Rijeci. Tek je umjesto pocrvenjelog Antonija Maurića uskočio Mario Čuić, a na lijevom beku u igri je ponovno Mladen Devetak. No vidjelo se da Puljani imaju energiju, iako nije bilo velikih šansi.

Prvo poluvrijeme gotovo da je prošlo bez šansi. Gostujući vratar Malenica je tek u nekoliko navrata dirao loptu, dok je malo aktivniji s druge strane bio Majkić no uglavnom nogom. No, u posljednjim minutama prvoga dijela Puljani su poveli nakon jedne visoke lopte, nako koju je neodlučno krenula Osječka obrana, pa se Ekong u toj gužvi najbolje snašao i glavom pogodio gostujući gol.

U drugom dijelu, također nismo vidjeli previše uzbuđenja sve do sudačke nadoknade, kada su Osječani silovito krenuli prema pulskom golu, što je s druge strane otvaralo mnoge mogućnosti za protunapade. Najbolju priliku pri rkaju je imao Lisica kada njegov udarac blokiraju na crti tri igrača Osijeka, no sudac je ipak svirao zaleđe Vuka koji je bio dodavač. 'Noći istarske' ponovno se ore na prohladnoj Drosini, koja se na početku susreta minutom šutnje i poklonom njegovoj obitelji oprostila od velikog Franca Rosignolija.

---

ISTRA 1961 - OSIJEK 1:0

Kraj u Puli!  Provjeravala se situacija za potencijalni penal, no Kolarić svira kraj susreta. Istra je zabilježila vrijednu pobjedu

90+8' - zagužvalo se u domaćem šesnaestercu, a Jugović je dobio žuti karton.

90+8' - sada je i vratar Malenica došao u Istrin šesnaesterac, no Puljani ne uspijevaju iznijeti loptu

90+6' - Kakav promašaj Lisice! Blagojević je ukrao jednu loptu do koje nije stigao Malenica, Vuk ga je zaobišao, a udarac Lisice na crti zaustavljaju tri igrača Osijeka. No, sudac je svirao zaleđe

90' - igrati će se osam minuta nadoknade

89' - Cokaj je bio u dobroj prilici pred Majkićem, no domaći vratar otklanja opasnost

87' - Čalušić i Lisica su oduzeli gostima loptu na sredini terena i izbacili u priliku Ercega koji si je u zadnjem koraku dao prejak for i Malenica je prije njega stigao do lopte

82' - posljednja izmjena kod Osijeka. Umjesto Pušića u igri je Zahirović

70' - pedesetak pripadnika osječke Kohorte zadimilo je prostor ispred Majkićevog gola, a odzvanjaju i jake petarde, pa je sudac prekinuo susret na neko vrijeme

68' - Duarte je krivo vratio loptu Malenici, koja je zamalo ušla u osječki gol

67' - Čuić ipak ne može nastaviti igru pa ga mijenja Čalušić

65' - Čuiću se nakon jednog prekršaja na njemu nije svidjela odluka suca da mora van terena, pa mu je Kolarić pokazao žuti karton

61' - mijenjaju ponovno Osijek. Ulazi Cojak a izlazi Guedes

60' - Ekong zbgj ozljede mora van igre, dok ulazi Mateo Lisica

57' - po oblačnom i blago kišovitom vremenu susret prati 1.019 gledatelja

53' - zaprijetili su Osječani, no udarac Pušića blokira Majstorović

Na poluvremenu Osijek radi tri izmjene. Izašli su Lovrić, Prekodravac i Omerović, a ušli Bukvić, Gržan i Jugović

Kraj prvoga dijela. U mršavom prvom poluvremenu Istra vodi.

45' - žuti karton i za trenera Istre Tramezzanija, koji je dovikivao nešto svojim igračima no suci su to drugačije shvatili. Igrati će se još dvije minute

43' - GOOOOL! Neodlučna je bila Osječka obrana i Ekong je bio najviši u skoku te uspio matirati Malenicu, pri čemu je dobio udarac gostujućeg vratara koji je dobio žuti karton

36' - pokušao je s ruba kaznenog prostora pucati Erceg, no blok obrane Osijeka spasio je opasnost po njihov gol

32' - žuti karton i za Antu Ercega, nakon što je grubo srušio Brleka

27' - žuti karton za Kadušića, nakon udarca Lovrića u lice

20' - prvi pljesak čuli smo na Drosini, nakon što ej Erceg proigrao kratko Ekonga, a njegov udarac od Osječkog bloka završava u rukama vratara Malenice