POBJEDA PULA STANOINVEST PULE U KUPU

Puležani očekivano i lagano do završnog turnira

02.12.2023 - 10:38
David Mataja, Stanoinvest Futsal Pula

Pulski malonogometaši bez većih su problema osigurali završni turnir Kupa Hrvatske pobjedom na svom terenu protiv splitske Torcide. Gosti su u Pulu stigli tek s devet igrača, dok je s druge strane domaćinima nedaostajao Dean Moravac, koji je isključen u prošlom susretu protiv Olmissuma. Puležani su poveli već u 3. minuti. Renoldi je sjajno asistirao za Mataju, a ovaj je preciznim volej udarcem pogodio mrežu za vodstvo od 1:0. Nedugo zatim, mrežu gostiju tresao je Blazquez, iskoristivši loše postavljanje obrane za drugi pogodak domaćina. Gosti su brzo prešli na igru s golmanom-igračem, ali nisu uspjeli ozbiljno ugroziti domaći tim. Ni domaći nisu imali mnogo prilika, osim Blazquezovog udarca koji je zaustavila vratnica. Rezultat se zadržao na 2:0 do poluvremena.

U drugom dijelu, gosti su i dalje nastavili s igrom golmanom-igračem. U 25. minuti Repić je dobro zaprijetio, ali je njegov udarac zaustavio domaći vratar. Ni pokušaji Puležana s druge strane također nisu donijeli rezultat, sve dok u 37. minuti Echavarria nije s centra postigao gol za 3:0, otklanjajući sve sumnje u pobjednika ovog susreta. Minutu kasnije, Moravac je pogodio prazan gol sa svoje polovice za visokih 4:0, a do kraja se rezultat nije mijenjao, te su Puležani osigurali sigurnu pobjedu i plasman na završni turnir kupa Hrvatske, dok se Torcida oprašta od natjecanja nakon prošlosezonskog sudjelovanja na završnom turniru.

STANOINVEST FUTSAL PULA – TORCIDA  4:0 (2:0)

STANOINVEST FUTSAL PULA: Roberto Aparecio Junior Gozi, Daniel Moravac, Danis Hrgota, Jesus Manuel Pacheco Blazquez, David Mataja, Radenko Marković, Belmin Hasanbašić, Felipe Echavarria Echeverry, Stefano Galešić, Vitor Renoldi De Queiroz Carreira, Manolo Bilić, Niko Vukmir, Franco Agustin Grillo, Florijan Cindrić, trener: Alvaro Martinez Castillo

TORCIDA: Josip Bilandžić, Mijo Mišerda, Toni Legčević, Ante Kovačević, Luka Tešija, Mateo Poljarić, Antonio Repić, Antonio Asanović, Ante Silić, trener: Petar Matenda

STRIJELCI: 1: Mataja (3′), 2:0 Blazquez (3′), 3:0 Echavarria (37′), 4:0 Moravac (38′) (S. Žulić)