Umag: Lažno prijavio kazneno djelo

Umaška je policija provela kriminalističko istraživanje i utvrdila osnove sumnje da je 50-godišnjak s područja Novigrada lažno prijavio kazneno djelo.
Naime, muškarac je 10. travnja policiji prijavio da je prevaren. Naime, dobio je obavijest da je dužan podmiriti troškove police osiguranja za automobil Lancia te naveo da se radi o automobilu kojeg je na njegovo ime u kolovozu prošle godine registrirao 30-godišnjak iz Novigrada, a koji je potom bez njegovog znanja i dopuštenja sklopio i policu osiguranja za taj automobil.
Provedenim istraživanjem utvrđeno je da je 50-godišnjak sam registrirao auto, kao i da je sam sklopio navedenu policu osiguranja, no da je sukladno zajedničkom dogovoru, obvezu plaćanja osiguranja preuzeo 30-godišnjak. Budući da mlađi muškarac nije plaćao dogovoreni iznos, 50-godišnjak ga je odlučio lažno prijaviti za prijevaru.
Protiv 50-godišnjaka se podnosi kaznena prijava u redovnom postupku, izvijestila je istarska policija.