nA DANAŠNJI DAN PULA DOBILA SVJETSKOG PRVAKA

'Dva čovjeka nisi smio dirati, jedan je bio Tito, a drugi Parlov' (video)

0
Mate Parlov (foto: 100posto)

Za brojne fanove hrvatskog sporta, dvojbi nema, on je najveći - svih vremena. Legendarni Mate Parlov upravo na današnji dan, prije 41 godinu, postao je svjetski prvak u boksu... Čudesni Puležan osvojio je u svojoj sportskoj karijeri baš sve što je mogao osvojiti. Parlov je bio i svjetski i europski prvak i u amaterskom i u profesionalnom boksu, k tome i olimpijski pobjednik i osmerostruki prvak Jugoslavije. Njegova borilačka karijera uistinu je impresivna, u 310 amaterskih dvoboja doživio je samo 13 poraza, a u profesionalnoj karijeri od 29 dvoboja pobijedio je čak u 25, tri puta je bio poražen, a dvije borbe su završile bez pobjednika..., donosi portal 100posto.

"Gonila me želja da uspijem u onome u čemu sam osjetio da sam dobar. Nekakva vatra, kao da sam Prometej, to je volja za postignućem visokih ciljeva.", govorio je novinarima danas pokojni Parlov. Tog 7. siječnja 1978. godine, na današnji dan prije 41 godinu, Mate Parlov postao je profesionalni svjetski prvak u poluteškoj kategoriji WBC organizacije i to pobjedom protiv Argentinca Miguela Angela Cuella koji je do tada imao 21 meč i 21 pobjedu. "Dva čovjeka nisi smio dirati. Jedan je bio Tito, a drugi - Parlov", našalit će se svjedoci ondašnjeg vremena, piše 100posto.