Nogometaši Novigrada i Bologne priredili nogometni spektakl na prepunom stadionu Lako

0
NK Novigrad-Cittanova – Bologna FC 1909 na stadionu Lako

U fantastičnoj atmosferi prepunog stadiona Lako pred oko 1.000 gledatelja nogometaši NK Novigrada i Bologne FC 1909 odigrali su međunarodnu prijateljsku utakmicu, koju su nakon 90 minuta igre Bolognesi riješili u svoju korist minimalnom pobjedom od 1:0.

Domaći nogometaši pružili su iznenađujuće dobar otpor gostima iz talijanske Serie A, koji su doduše imali stalnu terensku inicijativu i nekoliko izglednih prilika, no mreža Novigrađana zatresla se samo jednom, u 58. minuti, kada se u jednoj gužvi u šesnaestercu domaćih najbolje snašao Guarente, te s 15-ak metara matirao nemoćnog, danas inače vrlo raspoloženog Crnogorca.

Dobrim dijelom zahvaljujući njemu, kao i koncentriranim obavljanjem obrambenih zadataka ostatka domaće momčadi, ali i nepreciznosti Bologninih napadača u završnici akcija, utakmica nije završila većom prednosti Talijana. Imali su čak domaći prigodu dvije minute prije kraja izjednačiti rezultat i prirediti još veću senzaciju, kada je Risonjić izveo slobodan udarac s nešto više od 20 metara, a lopta je u šumi igrača pronašla svoj put do gola, no vratar gostiju Agliardi krajnjim naporom izbacio ju je u korner.

Na koncu su domaći bili više no zadovoljni ostvarenim rezultatom, koji ionako nije bio od primarnog značaja, obzirom da je sama činjenica kako novopečeni hrvatski trećeligaš ima prigodu igrati utakmicu s članom talijanske prve lige povijesni događaj za novigradski nogometni klub i sadašnju generaciju ovdašnjih nogometaša. Brojna publika, među kojom i mnogi talijanski turisti, imala je pak prigodu prisustvovati pravom nogometnom spektaklu kakav se ovdje rijetko viđa, a koji je na samome početku imao i svoju posebnu uvertiru.

Prije početka utakmice na centru igrališta pojavio se naime zlatni novigradski olimpijac, Giovanni Cernogoraz, kojem su predstavnik Bologne Adriano Polenta i predsjednik NK Novigrada Roberto Bradić čestitali na fantastičnom uspjehu u Londonu i darovali mu dresove svojih klubova, od kojih onaj NK Novigrada na poleđini ima otisnuto Giannijevo prezime. Cernogoraz je potom dobio prigodu izvesti i početni udarac, nakon čega je ovaj, po mnogočemu susret za pamćenje, i započeo.

Zlatni novigradski olimpijac Giovanni Cernogoraz izveo je početni udarac
NK Novigrad-Cittanova – Bologna FC 1909
Igralište Lako. Gledatelja 1000. Sudac: Marin Vidulin. Pomoćnici: Hrvoje Mađarić, Goran Krneta. Strijelac: Guarente (58). Žuti kartoni: Pasquato, Guarente.
NK Novigrad-Cittanova: Crnogorac, Huskić, Čotić, Vidaković, D. Valenta, Peculić, Gere, Savatović, Bazina, Halilović, Beletić (pričuve: Franjičević, Lalić, Vrdoljak, Risonjić, Ragač, Tikas, Vuk, Vehapi, Osman, Sinčić, Kotiga, Radić, D. Živulić, T. Živulić, N. Živulić, E. Valenta). Trener: Edgardo Baldo.
Bologna FC: Agliardi, Carvalho, Antonsson, Cherubin, Motta, Taider, Perez, Guarente, Abero, Diamanti, Acquafresca (pričuve: Stojanović, Sorensen, Garics, Pulzetti, Morleo, Casarini, Riverola, Pasquato). Trener: Stefano Pioli.