Odličan nastup istarskih biciklista s invaliditetom u Beogradu

0
Dejan Nišandžić i Gracijano Turčinović.

Prošlog vikenda u Beogradu je održana utrka Europskog kupa u biciklizmu za osobe s invaliditetom u organizaciji biciklističke federacije UCI, na kojem su sudjelovali natjecatelji iz 9 zemalja. Hrvatska je bila zastupljena sa 6 natjecatelja u 5 kategorija određenih po stupnju invalidnosti. U nešto slabijoj konkurenciji vozile su se dvije utrke, prvog dana cestovna utrka dužine 23 km, a drugog kronometar na 11 km.

Iz Istarske županije nastupila su tri natjecatelja, dvojica članova Sportskog društva paraplegičara Pula, Gracijano Turčinović iz Sv. Petra u Šumi i mladi Dejan Nišandžić iz Čepića, te Puljanka Mirjana Ružnjak.

Gracijano Turčinović u cestovnoj utrci u kategoriji H2 od 4 natjecatelja osvojio je 3. mjesto s vremenom 37,04 min po prvi put vozeći prosječnom brzinom 37,29 km/sat (pobjedu je u ciljnoj ravnini odnio Čeh Jan Tomanek sa istim vremenom). U kronometru od 4 natjecatelja Turčinović je osvojio odlično 2. mjesto sa vremenom 18,40 min.

Drugi član „Sportskog društva paraplegičara“ Pula mladi, perspektivni handbiker Dejan Nišandžić u kategoriji H1 kojemu je ovo drugi nastup, u cestovnoj utrci od dva natjecatelja zauzeo drugo mjesto s jednim krugom zaostatka, a u kronometru na 11 km zauzeo drugo mjesto s vremenom 30,19. Pobjede je u obje utrke odnio Slovak Radoslav Turecek.

U ženskoj konkurenciji nastupila je naša poznata handbikerica Puljanka Mirjana Ružnjak jedina u svojoj kategoriji M3 cestovnu vožnju na 23 km odvozila je sa vremenom 49,30 min sa prosječnom brzinom 28,56 km/sat, a kronometar sa vremenom 24,22 min.

Turčinović je uz Marija Alilović potvrdio normu za ulazak u reprezentaciju. Ovo natjecanje Turčinoviću i Nišandžiću omogućili su Savez sportova Grada Pula, te sponzori: Tjestenina „Klara“ Kanfanar i Auto kuća Zubak, priopćeno je iz Sportskog društva paraplegičara Pula.