Na Regionalnom prvenstvu u Rijeci Plivački klub Pula osvojio ukupno 44 medalje

0

Rijeka je proteklog vikenda, 23. i 24. lipnja, bila domaćin Regionalnog prvenstva u plivanju za Regiju 2 u 50 metarskom bazenu za dobne skupine od kadeta do seniora. Na prvenstvu su nastupili plivači i plivačice Plivačkog kluba Pula te pritom osvojili ukupno 44 medalje a posebno se istaknuo Bruno Blašković, koji je sveukupno u svim kategorijama osvojio 27 medalja.

Kod plivačica, u seniorskoj kategoriji, medalje je osvojila Paula Klunić i to srebrne na 50 leđno, 100 leptir i 50 slobodno. Stefani Valković medalje je osvojila na 50 prsno i to zlatnu medalju, srebro na 200 mješovito i broncu na 100 prsno. U svojoj mlađe-seniorskoj kategoriji bila je zlatna na 50 prsno i 200 mješovito, srebrna na 100 prsno, a 4. mjesto osvojila je na 50 leđno.

Brončana je bila juniorska štafeta na 4x200 metara slobodno,a  4. je bila juniorska štafeta na 4x100 slobodno i 4x100 mješovito, te 6. mlađe-juniorska štafeta na 4x100 slobodno.

Kod plivača, ponovno je briljirao Bruno Blašković, koji je u kadetskoj kategoriji pobijedio u svim disciplinama na kojima je nastupio i to na 200 slobodno, 100 leptir, 400 slobodno, 200 leđno, 100 leđno i na 100 slobodno. U mlađe juniorskoj kategoriji pobijedio je u disciplinama 200 slobodno, 400 slobodno, 200 leđno, 100 leđno i 100 slobodno te je bio 3. na 100 leptir. U juniorskoj kategoriji  bio je zlatni i brončani u svim disciplinama kao i u mlađe juniorskoj, dok je u mlađe seniorskoj kategoriji bio zlatni na 400 slobodno, 200 leđno, srebrni na 200 slobodno i 100 slobodno te brončani na 100 leptir. U seniorskoj kategoriji osvojio je zlatu medalju na 400 slobodno,srebrnu na 200 slobodno i 200 leđno te brončanu na 100 slobodno.

Alem Jukić pobijedio je u kadetskoj kategoriji na 1500 slobodno kao i u mlađe juniorskoj kategoriji,dok je bio srebrni u istoj disciplini kod juniora, mlađih seniora i seniora. U kadetskoj kategoriji  bio je 3.na 400 slobodno, 4.na 200 slobodno te 7.u disciplinama 100 prsno, 200 prsno i 100 slobodno. Kadetska štafeta bila je 3. U disciplini 4x100 slobodno i 4. na 4x100 mješovito.