KBK Planet Sport: Tri medalje na prvenstvu Hrvatske

0
Ekipa KBK "Planet Sport" koja je nastupila na prvenstvu Hrvatske

Kickboxing klub „Planet Sport“ Pula osvojio je tri medalje na Prvenstvu Hrvatske u pointfightu za mlađe kadete i juniore te u light contactu održanom 19. travnja u Kostreni. Juniorka Elizabeta Crnković je u point fightu u kategoriji do 70 kilograma u finalu pobijedila Doris Vitasović iz medulinksog „Lava“ i osvojila zlatnu medalju, a senior Ervin Karaman je u light contatu, kategorija do 63 kilograma, do zlata došao svladavši u finalnoj borbi Marka Šarka iz Cisvara Teama Zagreb, osvajača europskih i svjetskih odličja. Stariji kadet Marko Džin okušao se u point fightu s juniorima do 63 kilograma i osvojio broncu. Od mlađih kadeta nastupili su u point fightu, kategorija do 32 kilograma, Ivan Crnković, koji je izgubio borbu za medalju i Alek Kušar, koji je izgubio prvu borbu. Na prvenstvu je sudjelovalo 310 natjecatelja iz 47 klubova

Trener Edi Višković  zadovoljan je borbama  svojih boraca u juniorskoj  konkurenciji gdje je Elizabeta Crnković i u point fightu nakon light contacta pokazala ovogodišnju spremnost za državna zlata, a Marko Džin je i u juniorskoj konkurenciji stigao do medalje. Ervin Karaman je pokazao i ovaj puta raskoš svog talenta te da mu u Hrvatskoj nema prave konkurencije. Kod najmlađih u mlađekadetskoj konkurenciji  i Ivan i Alek su tek na početku svoga boračkog stasanje te će im iskustvo s ovog državnog natjecanja biti od velike važnosti kao poticaj za rad. Nakon ovog Prvenstva Hrvatske složiti će se i reprezentacija za nastup na Europskom prvenstvu u Španjolskoj 2015.godine gdje i borci KBK Planet Sport očekuju poziv.