Finale Kupa Istre: Istra 1961 tek nakon penala savladala Rudar

0

„Nikako da se oprostim od suđenja“, rekao je u šali sudac Irenko Jurić nakon što je prvih deset strijelaca Rudara i Istre 1961 pogodilo mrežu prilikom izvođenja penala. Naime, poznati pazinski sudac sudio je svoju oproštajnu utakmicu, a Rudar i Istra 1961 su u finalu Kupa Istre, nakon 1:1 u regularnom djelu stigli do izvođenja jedanaesteraca.

Oba golmana, Sanjin Vozila u dresu Rudara i Andrej Prskalo na golu Puležana, nisu se baš iskazali kod penala, pa je pobjednik Kupa Istre odlučen tek u drugoj seriji izvođenja udaraca s bijele točke kada je kapetan domaćih Robert Fable promašio vrata.

U inače ravnopravnoj utakmici u kojoj je pulski trener Igor Pamić odmarao nekoliko standardnih igrača (uključujući i samog sebe s obzirom da je utakmicu vodio njegov pomoćnik Kuljanac, a Žminjac je sjedio na tribinama, iako je u zapisniku naveden kao trener), Rudar je prvi došao u vodstvo pogotkom Hodžića u 12. minuti. Izjednačio je Prelčec na kraju prvog poluvremena, što je na kraju bio i konačan rezultat. Zadnjih pet minuta Istra 1961 je igrala s igračem manje jer je Sušić isključen zbog drugog žutog kartona. (Tekst i foto: Nenad Čakić)

Rudar: Vozila, Knapić (od 73. Cuculić), Munjas, Jajčević, Fable, Juričić, A.Stepčić, Mehić, Hodžić, Ristić (od 55. Šarin) i Bojkić (od 89. Fabeta).
Istra 1961: Prskalo, Deak, Prelčec (od 61. Jazvić), Grbac, Roce, Batelić (od 46. Milić), Belle (od 46. Alimi), Prahić (od 46. Anđelković), Marić, Jerković i Kovačević (od 46. Sušić).