Predizborna bomba iz Pausovog tabora

EKSKLUZIVNO Jedan od najpopularnijih Istrijana bit će kandidat IDS-a za zamjenika župana

Piše: Nenad Čakić

06.03.2025 - 18:56
Dalibor Paus (foto: Saša Miljević/PIXSELL)
Dalibor Paus (foto: Saša Miljević/PIXSELL)

Ono o čemu se posljednjih tjedana potiho špekuliralo, večeras je na sjednici Predsjedništva najveće istarske stranke dobilo i službenu potvrdu - prvi istarski vatrogasac Dino Kozlevac bit će IDS-ov kandidat za zamjenika istarskog župana.

Kozlevac je bio predsjednik istarskog SDP-a dok je ta stranka bila u koaliciji s IDS-om. Kao dio koalicijskog sporazuma, Kozlevac je u mandatu župana Ivana Jakovčića obnašao dužnost predsjednika Skupštine Istarske županije.

 

Nakon razlaza s tadašnjim predsjednikom stranke Zoranom Milanovićem priključio se stranci bivšeg predsjednika države Ive Josipovića, a nakon toga više nije bio u niti jednoj stranci.

Međutim, Kozlevac je oduvijek vrlo blizak IDS-u, stoga njegov pristanak da bude njihov kandidat za zamjenika župana nikoga ne treba čuditi.

Kao šef županijskog Stožera za zaštitu i spašavanje posebno se istaknuo tijekom pandemije kada je zbog svoje odlučnosti, organiziranosti i stručnosti zadobio simpatije velikog broja Istrijana.

Dino Kozlevac kojeg svi od milja zovu Capo, već godinama je među najpopularnijim i najomiljenijim Istrijanima, pa je njegova kandidatura ogroman dobitak za IDS, ali i Dalibora Pausa koji si je s njim kao zamjenikom značajno podebljao šanse na izborima za istarskog župana u svibnju.

Dino Kozlevac je za svoj rad primio odlikovanje predsjednika Zorana Milanovića
Tweet

Posljednje novosti