u tijeku pretresi

Velika akcija USKOK-a: privedeno 60 ljudi, među njima i sutkinja. Uhićenja i u Istri

Piše: Istarski.hr

04.03.2025 - 09:30
Foto: Ilustracija
Foto: Ilustracija

OKO 60 LJUDI uhićeno je jutros na lokacijama diljem Hrvatske u sklopu akcije policije i Uskoka zbog utaje poreza, ali i koruptivnih kaznenih djela.

Neslužbeno doznajemo da su organizatori ove kriminalne skupine tražili zainteresirane vlasnike tvrtki kako bi im ispostavljali lažne fakture, pomoću kojih su onda umanjivali porezne obveze, objavio je Index.hr.

U kratku akcije, kako doznaje Index, uhićena je i zagrebačka sutkinja. 

 

A akciji se oglasio i USKOK.

"Uhićenja i provođenje hitnih dokaznih radnji rezultat su kriminalističkog istraživanja koje po nalogu USKOK-a provodi Policijska uprava zagrebačka.

Navedene radnje provode se na području Zagrebačke, Zadarske, Primorsko-goranske, Virovitičko-podravske, Šibensko-kninske, Ličko-senjske i Istarske županije u odnosu na veći broj osoba za koje se osnovano sumnja da su počinile koruptivna kaznena djela i gospodarska kaznena djela u sastavu zločinačkog udruženja. USKOK će nakon ispitivanja osumnjičenika donijeti odluku o daljnjem postupanju u predmetnom slučaju o čemu će pravodobno obavijestiti javnost", objavio je Uskok.

Tweet

Posljednje novosti