Foto Poznati istarski poduzetnik otvorio hotel u Gorskom kotaru. Pogledajte kako izgleda!
Piše: Nenad Čakić
Poznati istarski poduzetnik Ivica Milotić, vlasnik tvornice suhomesnatih proizvoda Histris iz Sv. Petra u Šumi i uljare Torač u Žbandaju, a prije toga lanca marketa Istarski supermarketi, nakon trgovine, mesne industrije i proizvodnje maslinovog ulja, sve više ulaže i u turizam. Nakon vila za odmor u Kadumima kraj Poreča, sada je uložio u hotel u Gorskom Kotaru.
U Ponikvama kraj Ogulina jučer je svečano otvoren Resort Stribor, a ime nije slučajno odabrano budući da je Ogulin rodni grad Ivane Brlić-Mažuranić, autorice 'Šume Striborove'. Time je grad bajki postao bogatiji za jedan luksuzni smještajni kapacitet.
„Željeli smo se poistovjetiti s bajkom i povezati se s onime što čovjeku danas najviše nedostaje: mir, sloboda, lokalno, prirodno okruženje. Naziv brenda 'Anni Tempora za upravljanje nekretninama' dan je s razlogom – želimo živjeti turizam u svim godišnjim dobima. Naš slogan 'udahni, zaroni' predstavlja dvije oprečne ponude, a istovremeno vrlo slične, koje u konačnici čine cjelinu. 'Udahni' se veže upravo uz ovaj projekt i čistoću Gorskog kotara, svježinu zraka, predah od urbanog i ubrzanog. 'Zaroni' predstavlja primorski dio projekta Anni Tempora i vile za odmor smještene u Istri. Prije zarona trebamo zrak, i obrnuto. Ta se dva elementa stalno isprepliću ističući ovisnost jedan o drugome. Sve ih vrijeme prate vile – one iz ogulinske bajke i smještajnog kapaciteta u Kadumima kraj Poreča koje i nose naziv po starohrvatskim mitovima i legendama. Anni Tempora ističe različitost Hrvatske, njezine posebnosti, a sam naziv potvrđuje potencijal turizma i interes današnjeg modernog putnika 'za sva godišnja doba', istaknuo je vlasnik i direktor novootvorenog Resorta Stribor Ivica Milotić.
Resort Stribor čini objekt s devet soba i ukupno 27 ležajeva te spa zona.
Projektom je dodana vrijednost prirodnom, odgovornom i održivom. Naime, Stribor se grije košticama maslina prerađenih u uljari Torač u Žbandaju kod Poreča, dok se kao gastronomski specijaliteti u resortu nude istarski suhomesnati proizvodi Histris iz Sv. Petra u Šumi proizvedeni od divljači iz lovišta u zakupu u okolici Ogulina.
Inače, Histris u proizvodnji njeguje isključivo lokalno i domaće: meso je s hrvatskih farmi i s hrvatskih lovišta, dok su zaposlenici u pogonu domicilno stanovništvo. Salame i kobasice od jelena i divlje svinje sljubljene su s istarskim tartufom pa su šumski kraljevi Gorskog kotara i Istre i na ovaj način ujedinili kontinentalnu Hrvatsku s obalom. Zaključno, Anni Tempora zaokružuje proces 'od šume do stola'.
„Dajemo na značaju čistoj prirodi i što priroda može dati čovjeku, manje turistički razvijenom području Hrvatske i njegovoj valorizaciji. Zahvaljujem na odličnoj suradnji Gradu Ogulinu i Karlovačkoj županiji – prepoznali su investiciju kao strateški bitnu za razvoj graničnog područja Karlovačke i Primorsko-goranske županije odnosno Gorskog kotara. Specifično okruženje i prirodna ljepota na svega sat vremena vožnje udaljena do Stribora poput Nacionalnog parka Plitvička jezera, Akvarija u Karlovcu, Julijinog ponora, Kuće Ivane Brlić-Mažuranić, parkova prirode Bjelolasica i Risnjak i dr. te bogatstvo flore i faune bili su nam lajtmotiv. Ništa manje bitna je topla dobrodošlica lokalnog stanovništva. Projektom Stribor želja je bila odužiti se zajednici, prirodi, lovu, kraju, ljudima koje posjećujem, gdje se dobro osjećam i kamo se rado vraćam punih 25 godina.“
Zato je želja investitora ponudu resorta proširiti i povezati ju s lokalnom ponudom. Ponikve i okruženje obiluju vodom i čistom prirodom pa su biciklizam, planinarenja, sportovi na vodi, ribolov i lovni turizam motiv dolaska u destinaciju. Pored toga, lokacija resorta je 'na pola puta' i od unutrašnjosti Hrvatske i Jadrana, 15-ak minuta vožnje od autoceste Zagreb – Rijeka.