Puljani u neizvjesnoj završnici ostali bez finala

Piše: Siniša Žulić

13.10.2024 - 20:30
Bepo Paus pokušava proći Novaka (foto: Matija Habljak / PIXSELL)

Malonogometaši Stanoinvest Futsal Pule nisu uspjeli iznenaditi zagrebački Dinamo i plasirati se u finale ovogodišnjeg Superkupa. Aktualni državni prvak i ovoga je puta bio uspješniji od pobjednika KUpa u vrlo neizvjesnom susretu, kojeg su Zagrepčani priveli u svoju korist zgodicima na samom početku susreta.

U drugoj minuti prva prijetnja za pulsku momčad Davida Mataje, no zadatak nije bio težak za Dinamovog vratara. Dvije minute kasnije u odličnoj je poziciji Mužar, no pulski vratar Alexander Kelwin uspijeva nogom blokirati pokušaj Dinamovog napadača. U 4. minuti pred zagrebačkim je golom opasan Stefano Galešić, gdje na šestercu stvara prostor za dobar udarac, no Piplica je ponovno na mjestu.

Dinamo dolazi u vodstvo u sedmoj minuti kada Čekol iz kornera pronalazi usamljenog Horvata pred vratarom Puljana, a plava desetka glavom šalje loptu pod gredu. Plavi su vodstvo povećali u devetoj minuti kada je Novak rukom na podu zaustavio loptu iz čega je nastala brza Dinamova kontra koju pogotkom zaključuje upravo Novak.  Na novi pogodak Dinamovi nogometaši čekali su narednih tri minute kada vratar Kelwin ulazi u jedan nepotreban dribling na centru igrališta gdje mu Gudasić krade loptu, a Pasariček potom nije imao težak zadatak pogoditi prazan gol. Već u sljedećem napadu ponovno su Puljani u lijepoj akciji kada Steve Bendali puca sa sedam metara, no Piplica je i ovoga puta dobro pokrio svoja vrata. Trideset sekundi prije kraja prvoga dijela Manolo Bilić je proslijedio jednu poluvisoku loptu na šesterac za kapetana Davida Mataju, koji iz voleja pogađa pod gredu Pipličinom gola. Opasno su živjeli zagrebački malonogometaši u tih tridesetak sekundi, gdje je najprije Mataja, a malo kasnije i Pacheco Chus natjerao zagrebačkog vratara na dvije nove odlične obrane.

Na ulasku u drugo poluvrijeme Čop je pred pulskim golom uputio udarac u sam kut Kelwinovog gola, no pulski vratar krajnjim naporom ipak tu loptu uspijeva skrenuti u korner. U drugoj minuti nastavka s druge strane opasno puca Pereira Dos Santos Wendel, no njegov udarac pogađa vratnicu. Drugo poluvrijeme bilo znatno manje sadržajno, barem što se opasnih šansi tiče, pa smo na novu čekali sve do polovice poluvremena kada Zagrepčani vuku brzu kontru, a Bilić uspijeva blokirati pokušaj Pasaričeka. U 33. minuti nova prijetnja domaćih gdje nakon pokušaja Konsua i Novaka Kelwin ponovno bilježi dvije dobre obrane.

Posljednje dvije i pol minute trener Puljana Alvaro Martinez odlučio je zaigrati s Nikom Vukmirom kao golmanom-igračem ne bi li dostigao zaostatak. Minutu nakon Manolo Bilić uspio je presjeći jedan aut Dinama, sam krenuo prema vratima i silovitim udarcem poparao mrežu Piplice. U 37. minuti Puljani su izigrali Dinamovu obranu, a udarac Bendalija bio je preloš. Unatoč prijetnjama Puljana, Zagrepčani su se dobro branili i uspjeli obraniti, za veliko slavlje i ulazak u finale gdje ih sutra očekuje omiški Olmissum, dok će Puljani u borbu za treće mjesto protiv Squarea iz Dubrovnika..

Futsal Dinamo - Stanoinvest Futsal Pula 3:2 (3:1)

Dvorana Sutinska vrela. Suci: Nikola Jelić (Varaždin), Mario Budimir i Vedran Babić (Split). Strijelci: 1:0 Horvat (7), 2:0 Novak (9), 3:0 Pasariček (12), 3:1 Mataja (20), 3:2 Bilić (36).

FUTSAL DINAMO: Piplica, Konsuo, Mužar, Zonjić, F. Novak, Pavlić, Gudasić, Čop, Pasariček, Horvat, Cigler, Čekol, Prgomet, T. Novak.

STANOINVEST FUTSAL PULA: Kelwin, Pacheco, Mataja, Paus, Vukmir, Starčić, Da. MOravac, De. Moravac, Garcia, Bendali, Galešić, Bilić, Siljan, Wendel.