Senjska bura otpuhala u drugom dijelu bodove s rovinjskog konta

Piše: Siniša Žulić

13.10.2024 - 08:50
OSAM GOLOVA U PORAZU - Nedjeljko Jurković (foto: Milivoj Mijošek)

U susretu sa čak gotovo osamdeset zgoditaka, rukometaši Rovinj zabilježili su i svoj treći ovosezonski poraz, ovoga puta na gostovanju u Senju. U početnom ‘run & gun’ rukometu gdje je u prvih dvanaest minuta u mrežama bilo već dvadeset lopti (10:10) gosti iz Rovinja bolje su otvorili susret i predvođeni Filipom Mataijom stigli do četiri pogotka prednosti (5:9 - 8’) koje su međutim u narednim minutama uspjeli prosuti. No, rovinježi se ne predaju te novom lijepom serijom vraćaju prednost na svoju stranu (11:15 - 17’) u trenucima kada domaći rukometaši nisu realizirali čak dva sedmerca. No kreće tada domaći igrač Katić i sa sedam svojih zgoditaka na početku drugog poluvremena donosi Senjanima prvu prednost na susretu (23:20 - 33’).

Gdje je stao Katić nastavio je sredinom drugoga dijela Ćosić održavavši stečenu prednost domaće momčadi (31:28 - 49’). U posljednjih pet minuta susreta domaći su rukometaši  mini serijom Katića samo potvrdili kako bodovi s ovog susreta ostaju na kontu Senjana. U gostujućim redovima najefikasniji su bili Filip Mataija, Nedjeljko Jurković i Tony Zarev s osam postignutih pogodaka.