Dobar otpor Labudica u porazu protiv favoriziranih Čakovčanki

Piše: Siniša Žulić

15.09.2024 - 00:57
Ana Ugrin (foto: Marin Stepčić / ŽRK Rudar)

Teško je tko očekivao da Labudice mogu uzeti bodove na sjeveru Hrvatske u srazu s ekipom koja je osigurala europska nadmetanja, no isto tako iznenađenje je prilično dobar otpor labinskih rukometašica protiv favoriziranih gošći. Nakon što su uvodne minute susreta pripale Labinjankama, koje su držale prednost na svojoj strani do 8. minute (7:6), da bi potom domaće rukometašice boljom igrom stigle do vodstva prvenstveno zahvaljujući vrlo efikasnoj Gabrijeli Gudelj (25’ - 16:13).

U nastavku susreta domaće su rukometašice rutinirano držale svoju prednost, koja je u jednom trenutku narasla na šest zgoditaka prednosti (39’ - 24:18). NO gostujuće rukometašice do kraja su susreta, prvenstveno preko jučer najefikasnije Ane Jajčević s 11 pogodaka uspjele smanjiti zaostatak i utakmicu završiti s pristojnom razlikom. Uz Jajčević najbolji strijelac kod gošći bila je Katja Mikolić, dok je vratarka Ana Ugrin zabilježila odličnih 14 obrana.