Agilni Puljani u nastavku osigurali prvu pobjedu u pripremama

Piše: Siniša Žulić

24.07.2024 - 17:05
Sa susreta Istre 1961 i Goztepea (foto: Goztepe SK)

Momčad Istre 1961 ostvarila je prvu pobjedu u ovim pripremama pred HNL prvenstvo, rezultatom 2:1 protiv Goztepea, novog turskog prvoligaša, čiji je sportski direktor bivši Istrin vratar Ivan Mance, a jedan od pomoćnih trenera bivši Istrin igrač i trener Fausto Budicin. Tu je i koordinator fratara Vanja Iveša. Ugodno vrijeme, iako se radilo o poprilično ranoj poslijepodnevnoj utakmici privuklo je tek rijetke znatiželjnike na tribine Atletskog stadiona najturističkijeg slovenskog mjesta. Doći danas iz Istre na Bled bila je prava lutrija s obzirom na zatvorene dijelove ceste zbog prometnih nesreća i ogromnih gužvi, koje vladaju na slovenskim cestama.

U prvom dijelu susreta Turci su bili znatno bolja momčad, stvarali više šansi, no malo je njih stvaralo pravu opasnost za pulski gol. 'Zeleno-žuti' su se teško riješavali visokog pritiska, koji su gosti nametali gotovo 40 minuta s tek nekoliko pulskih 'izleta' pred Goztepeov gol. No u posljednjih pet minuta Puljani su krenuli hrabrije prema turskom golu te je najprije Kadušić odličnim udarcem dobro 'ispružio' turskog vratara Oczimena, da bi potom nekoliko trenutaka kasnije Jaganjac bravurozno izvrtio tursku obranu kojoj nije preostalo ništa drugo nego da ga sruši u kaznenom prostoru. Silovitim udarcem 's kreča' Marešić je u petoj minuti sudačkog dodatka, donio prednost svojoj momčadi. No već u slijedećem napadu Turcima je poklonjena mogućnost da izjednače rezultat. Kanatsizkus je bio u prodoru i srušen je izvan kaznenog prostora, no glavni sudac pokazuje na jedanaesterac. Ni nakon sugestije svog pomoćnika da prekršaj nije bio unutar šesnaest metara, nije promijenio svoju odluku i Goztepe je imao jedanaesterac. Snažan prizemni udarac da Cruza međutim odlično 'skida' Majkić te Puljani na odmor odlaze s prednošću.

Brojne izmjene u nastavku kod turskog sastava malo su usporile njihovu igru, iako su u početnim minutama nastavili s inicijativom iz prvoga dijela. Odmah na početku nastavka Bomawoko je po desnoj strani pretrčao Krivičića, koji ga ruši za drugi jedanaesterac Turaka. Kayan puca snažno pod gredu, nedostižno za Majkića i rezultat je izjednačen. Počeo je i Tramezzani od 60. minute priliku davati igračima s klupe. ‘Zeleno-žuti’ su od tog trenutka dobili na agilnosti, višpe prijetili i nagrada je stigla u 75. minuti kada Vuk iz okreta sa ruba kaznenog prostora pogađa donji desni kut vratara Oczimena. Nastavili su Puljani s protuakcijama i bili opasniji protivnika na terenu, a najbolju šansu imao je Lisica nakon odličnog proigravanja Vuka, no njegov je udarac turski vratar skrenuo u korner.

ISTRA 1961 - GOZTEPE 2:1 (1:0)

Kraj! Puljani su zabilježili prvu pobjedu na ovim ljetnim pripremama

90' - Nova odlična šansa Istre! Vuk je izbacio Lisicu pred golmana, a njegov snažan udarac turski golman skreće u korner

83' - svoj udarac iz daljine oprobava Maurić, no njegov pokušaj odlazi preko gola

78' - izašao je Iovu, a u igri je Kocijančić

75' - GOOOL! Vuk se odlično okrenuo i prizemnim udarcem pogodio desni donji desni kut turskog gola. Umjesto Blagojevića u igri je Maurić

72' - ponovno dobra akcija Puljana, sada preko lijeve strane gdje je Lisica lijepo ušao u kazneni prostora a odbijenu loptu Blagojević volejem šalje prema golu, no turska obrana udarac skreće u korner

70' - povukao je sada Ramić malo ozbiljniji nadad, pronašao Vuka koji servira loptu Blagojeviću na udarac, no udarac pulskog kapetana bio je preblag

65' - izmjena i na golu. Umjesto Majkića u igri je Paus-Kunšt

62' - u igri su sada Vuk i Filet, a na klupu su preselili Jaganjac i Gagua

60' - iz igre izlaze Lawal, koji je dobio jedan udarac te Ferro i Krivičić, a ulaze Lisica, Ramić i novopridošli Keller

52' - turci preko Filha ponovno izvode korner, a udarac Altikardesa glavom teškom mukom uspijeva ukrotiti pulski vratar

49' - GOL! Bomawoko je pretrčao Krivičića, koji ga ruši za drugi jedanaesterac Turaka. Kayan puca snažno pod gredu, nedostižno za Majkića i rezultat je izjednačen

48' - pokušava Kayan iz slobodnog udarca, no prelak je to plijen za Majkića

Započeo je drugi dio susreta. Nakon što su prvi dio odigrali loptama turskog prvoligaša, u nastavku susretu igrati će se s loptama s kojima Istra 1961 igra i u HNL-u. Goztepe je u poluvremenu napravio sedam izmjena i sada su u igri Tito dos Santos, Nielsen, Erdogan, Yildiz, Tijanič, Bomawoko i Kayan

45+7' - Bravo za Majkića! Odličnom intervencijom skida snažan udarac da Cruza te osigurava Puljanima vodstvo na odmoru

45+7 - jedanaesterac za Goztepe! Kanatsizkus je bio u prodoru i srušen je izvan kaznenog prostora, a sudac pokazuje na jedanaesterac. Ni nakon sugestije pomoćnog nije promijenio svoju odluku

45+4' - GOOL! Marešić silovitim udarcem u desni donji kut dovodi 'zeleno-žute' u vodstvo

45+3, - Jedanaesterc za Istru! Jaganjac je vrhunski okrenuo tursku obranu koja ga ruši i za suca nije bilo dvojbe te pokazuje na bijelu točku

45+2' - odličan udarac Kadušića sa ruba kaznenog prostora, kojeg Oczimen krajnjim naporima izbija u korner. Bila je ovo najbolja prilika na susretu za vodstvo!

45+1' - iz novog kornera Filho ubacuje za Altikardesa koji glavom puca preko gola

43' - Blagojević je jednom dugom loptom uspio pronaći Lawala, koji upućuje udarac iz teško pozicije, no vratar Ozcimen skreće loptu u korner

35' - ubačaj Sangare s desne strane prolazi kroz cijeli kazneni prostor i dolazi na njegovom rubu do Filha, čiji snažan prizemni udarac brani Majkić

32' - čpokušao je sada Jaganjac jednom okomitom loptom uposliti Lawala, no na rubu kaznenog prostora turski golman Ozcimen za trenutak je brži od Istrinog napadača

31' - s druge sgtrane iskosa pokušava i Lawal, no Turci otklanjaju blokom tu opasnost

30' - Turci su opet pred Istrinim golo, no udarac Idliza je preslab da bi Majkiću stvorio ikakve probleme

22' - na ubačaj Filha iz kornera petkom pokušava da Cruz no njegov prizemni udarac ide pored gola

13' - Kadušić sada pokušava ubaciti loptu u gostujući šesnaesterac, no turska obrana izbija loptu u korner. Petrusenkov ubačaj međutim 'čisti' Gunter glavom

10' - turski prvoligaš nametnuo je pritisak u prvim minutama susreta iz kojeg se 'zeleno-žuti' teško izvlače, te dugim izbacivanjima lopte pokušavaju prenijeti igru na drugi dio terena

Započeo je susret u Bledu

ISTRA 1961: Majkić, Marešić, Petrusenko, Blagojević, Jaganjac, Iovu, Gagua, Krivičić, Ferro, Lawal, Kadušić

GOZTEPE: Ozcimen, da Silva Filho, Altikardes, Ildiz, Kanatsizkus, Erdogan, Gunter, Nielsen, Sangare, Tijanič, Cardoso da Cruz.