PRVA RUKOMETNA LIGA - JUG

Derbi kola pripao novim premijerligašima

0
Nedjeljko Jurković (FOTO: Milivoj Mijošek)

Rukometaši Rovinja poraženi su u posljednjoj utakmici ove sezone Prve rukometne lige - jug na svom parketu od riječkog Zameta, koji je još u prošlom kolu osigurao povratak u premijerligaško društvo. U ravnopravnom i čvrstom prvom dijelu, u kojem su domaći rukometaši imali i vodstvo (9:7 - 25’) igralo su u pravilu sa po dva uzastopna zgoditka sa svake strane, a Riječani su u takvoj igri na odmor ipak uspjeli otići sa poravnatim omjerom (9:9).

Drugo poluvrijeme do 37. minute ponovno je bilo vrlo izjednačeno, da bi potom gostujući rukometaši sa tri uzastopna zgoditka polako počeli trasirati put ka pobjedi. U domaćoj momčadi i ovoga puta najbolji strijelac bio je Nedjeljko Jurković s pet postignutih zgoditaka, dok je s druge strane najefikasniji igrač susreta bio Tin Tomljanović sa sedam pogodaka. (S. Ž.)