DERBI 'DELLA UČKA'

Riječani pobjedom u Puli jurišaju prema naslovu (foto)

0
Emmanuel Ekong u prodoru pored riječke obrane (FOTO: Milivoj Mijošek)

Riječani su slavodobitno riješili i pulsku epizodu. U derbiju ‘della Učka’ slavili su s 2:0 u vrlo žustrom i uzbudljivom susretu kakvi susreti najbližih susjeda i trebaju biti. Puljani su s druge strane prikazali vrlo dobru igru, bili bolja momčad do prvoga zgoditka, kada gosti pokazuju svoju kvalitetu i rješavaju utakmicu u svoju korist.

Istra je u prvih pola sata susreta bila bolji takmac, imala je inicijativu i šanse, a Riječani su tek u rijetkim prigodama uspjeli prijeći centar igrališta. Najbolju prigodu u tom dijelu igre imao je Ekong već u petoj minuti, kada je sam sa loptom pretrčao gotovo cijeli teren, ušao u kazneni prostor, no potom loše pucao. Imao je Ekong još nekoliko prijetnji prema riječkom golu, no bez najbolje završnice.

S druge strane gosti u svom prvom ozbiljnijem prelasku polovice igrališta postižu zgoditak. Pjaca je na lijevoj strani ispremješao cijelu Istrinu obranu, poslao ‘po kolače’ i Koskija koji ga ruši, a u nastavku akcije Fruk jakim udarcem s deset metara trese mrežu ‘zeleno-žutih’. Jedinu još spomena vrijednu priliku u prvom dijelu imali su Riječani u sudačkoj nadoknadi kada Smolčić ulazi u kazneni prostor ‘zeleno-žutih’, pokušava ubaciti, no Majkić svojom reakcijom otklanja opasnost.

U nastavku susreta i dalje gledamo uzbudljiv susret. Prvo pravo uzbuđenje dogodilo se u 55. minuti kod jedne sumnjive situacije u kaznenom prostoru Rijeke. Vuk je ubacio, a lopta u ruku pogađa Radeljića, no VAR kaže kako tu nema elemenata za najstrožu kaznu. Riječani su susret riješili u 85. minuti kada nakon kornera kojeg je izveo Petrović Goda neometan glavom pogađa Majkićev gol. Krenuli su od tog trenutka Puljani još žustrije prema Rijekoinom golu, što je otvaralo puno prostora gostima za povećanje svoga vodstva, a u najizglednijoj šansi u drugoj minuti sudačke nadoknade ubačaj Gode, Grgić šalje preko gola.

-----

ISTRA 1961 - RIJEKA 0:2

90+5' - oprobao je svoj udarac i Lisica sa ruba kaznenog prostora no bio je preslab i Labrović lako hvata loptu

90+2' - matna situacija za Rijeku. Povukli su gostujući nogometaši kontranapad a ubačaj Gode, Grgić šalje preko gola

90' - igrati će se šest minuta nadoknade

85' - GOL! Riječani su povećali svoju prednost. Korner je izveo Petrovič, a Goda glavom matirao Majkića

83' - još jedna izmjena kod Rijeke. Iz igre je izašao Pjaca, a u igri je Mitrović

81' - Grgić je prošao po desnoj strani i ubacio na peterac za Obregona, no Majkić je osujetio njegovu namjeru

77' - Pao je sada u kaznenom prostoru gostiju Čuić, no Bel to nije okarakterizirao kao prekršaj za najstrožu kaznu. Rijeko ponovno mijenja, a sada je izašao Pašalić dok je u igru ušao Grgić

74' - izmjena kod Rijeke. Umjesto Fruka u igri je Petrović

71' - prve izmjene kod Istre. Umjesto Vuka u igri je Čuić, a Ekonga zamjenjuje Lisica.

61' - u zadimljenom riječkom kaznenom prostoru Kadušić je ubacio s desne strane, riječka obrana kratko odbila, a Koski lansirao loptu preko gola

60' - Vuk je na centru igrališta izgubio loptu, a Selahi pokušao prevariti izašlog Majkića, no bio je neprecizan

55' - sumnjiva situacija u kaznenom prostoru Rijeke. Vuk je ubacio, a lopta u ruku pogađa Radeljića, no VAR kaže kako tu nema elemenata za najstrožu kaznu

52' - Pjaca je s leđa pokosio Kadušića i zaradio žuti karton

49' - Blagojević je oštrije startao na Godu i zaradio žuti karton

47' - nova dobra prilika za gostujući sastav. Fruk je izveo slobodan udarac, a Smolčić glavom zamalo prebacio Majkićev gol

Na početku drugog dijela Riječani rade dvije zamjene. Izašli su Janković i MArić, a u igri su Hoxha i Obregon.

45+2' - odlična šansa Rijeke! Smolčić je ubacio sa desne strane no Majkić odličnom reakcijom spriječava opasnost pred svojim vratima. Sudac Bel svirao je kraj prvoga dijela

45' - igrati će se dvije minute nadoknade

39' - prigovarao je Paolo Tramezzani nešto sucu Belu, koji je ga 'nagradio' žutim kartonom

38' - pokušao je sada u svom stilu Pašalić, no njegov udarac odlazi pored Majkićeve lijeve vratnice

35' - zaiskrilo je nakon gola na zapadnoj tribini. Očito je netko od publike skočio na Rijekin pogodak, što se nije svidjelo domaćim navijačima

34' - Selahi ruši Vuka i zarađuje žuti karton

30' - GOL! Ispremješao je Pjaca cijelu obranu Istre, a Koski ga ruši u kaznenom prostoru, no u nastavku akcije Fruk trese pulsku mrežu

29' - Odlična prilika za Fileta! Našao se Istrin napadač na pet metara od gola sa čuvarom na leđima i iz okreta puca u Labrovića

16' - ponovno prijete Puljani. Kadušiće je pokušao s ruba kaznenog prostora, no lopta ponovno ide u korner

14' - Istra je imala slobodan udarac s dvadesetak metara, kojeg Marešić šalje zamalo preko gola

12' - i opet udarac Ekonga. Ovoga puta Galešić skreće u korner

10' - ponovno je pokušao pucati Ekong, no njegov udarac od bloka ide u aut

8' - s druge strane svoj udarac oprobava i Janković, no daleko pored gola

5' - Ekong je pretrčao s loptom gotovo cijeli teren, ušao u kazneni prostor Riječana, no potom loše pucao pored gola

Započeo je susret na Drosini. Rijeka prva kreće s centra.