Dinamo iskoristio prednost domaćeg terena i sada ima meč loptu

0
Danijel Moravac u duelu s Danijelom Dekanićem (FOTO: Goran Stanzl  / PIXSELL)
Danijel Moravac u duelu s Danijelom Dekanićem (FOTO: Goran Stanzl / PIXSELL)

U uzavrelom ambijentu ispunjenih tribina Doma sportova II svjedočili smo izuzetnoj futsal predstavi, gdje je domaći trio Tihomir Novak – Perić – Gudasić zablistao svojim izvedbama. Sjajni Novak je svojim trima golovima i jednom asistencijom dominirao terenom, dok je Perić pružio izvanredne dodatke za svaki od tih pogodaka. Gudasić je također ostavio svoj pečat s dva prekrasna gola, dok su za goste mrežu zatresli Dean Moravac i Arthur Tchato. Puljani su u ovom susretu bili hendikepirani neigranjem svoga kapetana Davida Mataje, koji je izostao zbog akumuliranih kartona.

Uz podršku dvije tisuće vjernih navijača, Futsal Dinamo je stekao važno vodstvo od 2:1 u polufinalnoj seriji protiv Stanoinvest Futsal Pule, te će pred domaćom publikom u nedjelju pokušati osigurati svoje mjesto u finalu i nastaviti borbu za obranu titule.

Već u prvim minutama susreta, gosti su iz prvog napada poveli golom Daniela Moravca nakon auta izvedenog od strane Vukmira. Domaći su imali prvu pravu priliku tek u četvrtoj minuti kada je Gudasić sjajno pucao, ali nije uspio svladati dotad čvrsti gostujući blok. Sredina 11. minute donijela nam je i izjednačujući pogodak kada je Tihomir Novak poslao povratnu loptu do Gudasića koji s nekih desetak metara ljevicom sjajno pogađa u donji desni kut pulskog gola.

U drugom poluvremenu, Dinamo je preokrenuo rezultat sredinom 24. minute golom Novaka, da bi isti igrač povećao Dinamovo vodstvo samo četiri minute kasnije. No, Pula je uspjela smanjiti zaostatak u 34. minuti kata je strijelac bio Tchato, ali je Gudasić svojim drugim golom ponovno povećao prednost domaćina. Konačnih 5:2 postavio je Novak svojim trećim pogotkom u posljednjoj minuti susreta, uz Perićevu asistenciju.

Nakon završnog zvižduka, na terenu je došlo do manjih trzavica između igrača, no bez ozbiljnijih incidenata. Futsal Dinamo sada ima prednost od 2:1 u polufinalnoj seriji te će u nedjelju imati priliku osigurati svoj put u finale i nastaviti svoju borbu za titulu prvaka.

FUTSAL DINAMO – STANOINVEST FUTSAL PULA 5:2 (1:1)

FUTSAL DINAMO: Ante Piplica, Luka Perić, Kristijan Postružin, Kristian Čekol, Tihomir Novak, Ivan Pavlić, Nikola Gudasić, Antonio Konsuo, Mateo Mužar, Mihovil Prgomet, Toni Vučković, Danijel Dekanić, Neven Zonjić, Filip Novak,

STANOINVEST FUTSAL PULA: Roberto Aparecio Junior Gozi, Daniel Moravac, Dean Moravac, Manuel Jesus Blazquez Pacheco, Niko Vukmir, Florijan Cindrić, Arthur Yann Tchaptchet Tchato, Radenko Marković, Antonio Siljan, Felipe Echavarria Echeverry, Joaquin Herrero Castro, Stefano Galešić, Manolo Bilić, Franco Agustin Grillo

STRIJELCI: 0:1 De. Moravac (1′), 1:1 Gudasić (11′), 2:1 T. Novak (24′), 3:1 T. Novak (28′), 3:2 Tchato (34′), 4:2 Gudasić (36′), 5:2 T. Novak (39′) (S. Ž.)