ISTARSKI RUKOMETNI DERBI

Buzećani produbili pulske muke oko ostanka

0
Lorenzo Nežić, Buzet (FOTO: Milivoj Mijošek)

U jedinom istarskom susretu ovog kola Prve rukometne lige - jug rukometaši Buzeta slavili su na gostovanju u Puli, te nanijeli Areni novi poraz koji ih sve više gura prema Drugoj ligi. Utakmica je bila neizvjesna tek prvih deset minuta, da bi kvalitetniji gosti potom brzim akcijama u narednih pet minuta trasirali puta ka pobjedi (6:10 - 16’). Puljanima je međutim pripala sama završnica poluvremena gdje su sa tri uzastopna pogotka Davida Mikuličića i Dominika Krajcara svoj zaostatak na odmoru sveli na svega dva gola (13:15).

U nastavku utakmice Buzećani kreću furiozno te serijom 5:1 koju je predvodio Lorenzo Nežić ponovno stvaraju prednost koja im je trebala garantirati mirniji završetak ovog dvoboja. No, seriju od 6:2 do sredine drugoga dijela rade i domaći rukometaši te Daniel Čuljak ponovno vraća dva zgoditka zaostatka (20:22 - 46’). U igri ‘na refule’ gostujući su rukometaši ponovno stigli do sigurne prednosti (22:29 - 55’) te dobri domaći rukometaši u završnici uspijevaju tek smanjiti visoku pobjedu gostiju. U domaćim redovima najefikasniji je bio Daniel Čuljak sa deset postignutih golova, dok je s truge strane Karlo Jakac kod Buzećana postigao sedam zgoditaka, od toga šest sa linije sedam metara. (S. Ž.)