PRVA ŽENSKA RUKOMETNA LIGA

Vrijedna pobjeda Labudica za ostanak u prvoligaškom društvu

0
Pobjedničko slavlje labinskih rukometašica (FOTO: Valentina Prokić)

Pobjeda rukometašica Rudara nad trećeplasiranim Čakovčankama na terenu sportskog centra 'Franko Mileta' značajno ih je udaljila sa začelja tablice i približila mjestima u sigurnoj zoni. Labinske igračice vrlo doborm igrom tijekom cijeloga susreta nisu dozvolile favoriziranim gošćama da im pokvare planove.

Labudice su već u ranoj fazi utakmice stvorile vodstvo koje su potom održavale do kraja susreta. Ravnopravna igra počela je rezultatski polako ići na domaću stranu od 19. minute kada Ana Jajčević sa svoja dva uzastopna zgoditka donosi svojoj ekipi četiri pogotka prednosti (13:9 - 20'). Iako su Čakovčanke prijetile i pet minuta prije odmora smanjile na dva zgoditka zaostatka (17:15 ), sa tri uzastopna zgoditka Labinjanki rezultat na odmoru dozvolio je domaćim rukometašicama mirniji ulazak u nastavak susreta (20:15).

Drugo poluvrijeme ponovno bolje otvaraju labinske rukometašice te nakon zgoditka Ane Jajčević u 37. minuti prednost Labudica dodatno raste (25:17), a taj rezultatski odmak domaće su igračice znale sačuvati do kraja utakmice. U domaćim redovima najefikasnija je bila Ana Jajčević sa 14 pogodaka, dok je Natali Zahtila pogodila u svih sedam navrata, koliko je udaraca uputila prema protivničkom golu.