32. KOLO SUPERSPORT HNL-A

Poluvrijeme iz snova 'zeleno-žutih' za veliku pobjedu (FOTO)

0
Emmanuel Ekong u duelu s Borasom (FOTO: Milivoj Mijošek)

Odličnom igrom, pogotovo u prvom poluvremenu nogometaši Istre zabilježili su najvišu ovosezonsku pobjedu. Slaven je i ovoga puta bio 'mušterija' razigranim i vrlo efikasnim 'zeleno-žutima' koji su dominirali na svakom dijelu terena. Poprilično zbunjeni gostujući nogometaši kao da nisu očekivali takav pritisak i dok su se snašli već im je bila puna mreža. Već u 3. minuti nakon kornera Majstorović pokušava atraktivno volejen, no njegov udarac odsjeda na gredi. Mrežu gostiju međutim samo dvije minute kasnije načeo je Elias Filet iz jedanaesterca nakon što je Libera pogodila lopta u ruku u svom šesnaestercu. Deset minuta kasnije gledamo odličan prodor Emmanuel Ekonga koji je potegao s loptom s centra igrališta, prošao tri gostujuća igrača, te uputio silovit udarac s dvadesetak metara koji od grede odsjeda u mreži. Točku na i briljantnog prvog dijela stavio je Salim Fago Lawal riješivši se dvojice svojih pratitelja te iz teškog kuta uputio prizemni udarac koji se kroz ruke vratara Suška otkotrljao u mrežu.

U nastavku susreta žustrina je očekivano splasnula. Domaći nogometaši zadovoljni viskim vodstvom nisu previše riskirali, dok je gostujući pritisak bio preblag za ozbiljniju prijetnju prema Majkićevom golu. Najbolju šansu za Puljane u tom dijelu igre imao je Lisica u 89. minuti kada je idealno poslužen od Jaganjca sam izaša pred Suška, jako dobro pucao, no gostujući je golman vrlo dobar u reakciji. S druge strane još su jednom zaprijetili Koprivničanci kada je nakon kornera lopta prolazila gol crtom, no tamo nije bilo gostujućih igrača da je pospreme u mrežu.

ISTRA 1961 - SLAVEN 3:0

Kraj utakmice. Velika pobjeda domaćih nogometaša

90+1' - najbolja prilika Belupa na utakmici! Nakon kornera lopta je prolazila gol linijom, ali tamo nije bilo gostujućih napadača da ju pospreme u mrežu

90' - igrati će se dvije minute sudačke nadoknade

89' - matna situacija za Lisicu. Jaganjac je glavom prebacio gostujuću obranu, a Lisica se našao sam pred Suškom koji brani njegov jako dobar udarac

87' - iz okreta je sada na drugoj strani pokušao Mrdaković, no Majkić je na pravom mjestu

85' - Hujber je sada dobro zagrijao rukavice golmana Suška, koji odbija njegov snažan udarac po sredini gola

84' - trostruka izmjena kod Puljana. Iz igre izlaze Filet, Blagojević i Koski a u igri su Jaganjac, Žgomba i Hujber

75' - pokušao je Čuić iz slobodnog udarca, no njegov udarac ide zamalo pored gola

72' - iz igre izlazi i drugi strijelac Emmanuel Ekong, a umjesto njega u igri je Mario Čuić. Kod gostiju umjesto Štrkalja u igri je Barić

69' - Dario Marešić je sada ušao u bilježnicu suca Pejina nakon starta na Pllani

65' - umjesto Murića u igri je Jagušić

64' - prva intervencija Majkića na utakmici. Lisica je loše reagirao, nakon čega puca Bošnjak

54' - Lawal se sjurio prema golu Slavena, no Sušak je bio brži. Pulski napadač malo ga je zakačio po rukama i zaslužio žuti karton. Iz igre izlazi upravo Lawal, a umjesto njega u igri je Lisica

50' - Marešić prijeti dalekometnim udarcem, ali visoko preko gola

48' - Štrkalj zarađuje žuti karton nakon starta na Koskiju

Belupo na poluivijrmenu čini tri izmjene. Izašli Mioč, Liber i Štefulja, a u igri su Mrdaković, Bosec i Balta

45+3' - kraj fenomenalnog poluvremena pulskih 'zeleno-žutih' za visoko vodstrvo nakon prvoga dijela

45' - igrati će se dvije minute nadoknade

43' - Ča im delamo! ori se Drosinom. Ovakvu agresivnu i efikasnu Istru dugo nismo gledali

41' - Koski je došao s loptom do 30 metara od gola, visoko ubacio, no Devetakov udarac glavom nije bio previše opasan

34' - GOOOOL! Prošao je Lawal lijepo po desnoj strani i jako iskosa uputio oštar prizemni udarac koji je Sušku skliznuo kroz ruke taman preko crte gola

28' - Petrusenko je naskočio na debitanta Bošnjaka i zaradio žuti karton

25' - iz slobodnog udarca Devetak je ubacio za Fileta, čiji udarac ide preko gola

25' - Ekong je sada lijepim prodorom pokušao doći do gostujućeg kaznenog prostora, a očajni gostujući obrambeni igrači morali su ga zaustaviti faulom

15' - GOOOL! Kakva golčina Ekonga! Prošao je Istrin krilni napadač od centra do dvadesetak metara od gola, a onda silovitim udarcem od grede pospremio loptu u Slavenovu mrežu

6' - GOOOL! Filet pogađa za vodstvo Istre s bijele točke!

5' - Jedanaesterac za Istru! Filet je ubacio u gostujući šesnaesterac, a Libera u gužvi lopta pogađa u ruku

3' - prva velika gužva pred Slavenovim golom! Korner je izveo Petrusenko, a nakon gužve Majstorović iz voleja pogađa gredu