ZAGREBAŠI I DALJE STOPOSTOTNI

Pristojan poraz Porečana protiv vječnog prvaka

0
Vedran Mataija protiv Zagreba (Jozo Čabraja/ kolektiff)

Veličanstven rezultat na gostovanju protiv Nexea uljepšao je malo kraj ovogodišnjeg prvenstva u Premijer rukometnoj ligi, gdje Porečani još uvijek vjeruju kako mogu dohvatiti četvrto mjesto poretka, no tome je u ovom trenutku puno bliža vinkovačka Spačva. No, dok borba traje ni očekivanja i nadanja se ne gase, iako su Porečani velik dio svojih šansi da barem u prvenstvu dostignu zacrtane ciljeve prosuli upravo u direktnim srazovima s momčadi s istoka Hrvatske.

Protiv najbolje hrvatrske momčadi s kojom su odmjerili snage nije se očekivala pobjeda s obzirom na kvalitetu protivnika. Ali Porečani su i ovom susretu pokazačli kako neriješen rezultat protiv Nexea nije bio slučajan napustivši teren s minimalnim porazom. Motiv više dolaska porečkoj publici bila je i posljednja utakmica te oproštaj od aktivnog igranja porečke rukometne legende Vedrana Mataije, koji je na kraju sezone najavio umirovljenje. Igrač je to koji je svakako zaslužio veliki pljesak s tribina ‘Velog Jože’. Nakon 11 minuta igre sve je 'mirisalo' na pravu katastrofu za domače rukometaše, s obzirom da su gosti imali vodstvo od 7:0, a Zagrepčani su vodstvo od deset zgoditaka razlike uspješno održavali tijekom cijelog prvog poluvremena. Međutim u nastavku susreta domaći su rukometaši tijekom svih trideset minuta drugog poluvremena polako uspijevali 'topiti' gostujuću prednost do pristojnih '-4' na kraju utakmice. (S. Ž.)