SUPERSPORT HNL

Puljani izdržali na Opus Areni i pobijedili nakon 10 godina

0
Elias Filet i Ruben Duarte (FOTO: Davor Javorović/PIXSELL)

Nimalo lagan posao nogometaši Istre 1961 nisu na gostovanju na Opus Areni kod Osijeka. Domaćinima je ovaj susret značajan u očuvanju četvrte pozicije na HNL ljestvici i lovu na europske pozicije, dok s druge strane na Puljanima je da pokušaju dokazati kako deveto mjesto nije pravi odraz njihovih kvaliteta. No, nakon dugih deset godina 'zeleno-žuti' iz Slavonije nose kući sva tri boda.

Domaćini su bolje otvorili susret, imali blagu dominaciju i tu superiornost okrunili zgoditkom u 14. minuti. Lovrić je ubacio loptu s lijeve strane u visini šesnaesterca, Mierez ju je pokušao zahvatiti petom, no izgleda da ju nije dotakao, ali prevario je vratara Majkića i lopta je odsjela u Istrinoj mreži. Zgoditak je domaćinima dao još više poleta i samopouzdanja pa su domaćini bili više pred golom 'zeleno-žutih'. U 37. minuti Koski je uzeo loptu i sam krenuo prema gostujućem golu. S leđa ga je srušio Bralić i dobio izravan crveni karton. Iz tog slobodnog ufdarca Matej Vuk je odmjerenim udarcemo pogodio lijevi kut Kolićevog gola. Već u slijedećem napadu mogao je Devetak u potpunosti preokrenuti rezultat, nakon što je jedno dodavanje Fileta poslao s pet metara pored gola. Igra je od tog trenutka postala vrlo nervozna sa mnogo prekršaja i žutih kartona, da bi kulminacija nastupila nakon završetka poluvremena gdje je Istrin trener Paolo Tramezzani došao u fizički sukob s domaćom klupom i situaciju su morali smirivati redari.

U nastavku susreta gledali smo potpinu dominaciju Istre, koju je tek u posljednjeh desetak minuta susreta narušila želja domaćih nogometaša da pokušaju doći do neriješenog rezultata. Odlično je počelo za goste koji su u 51. minuti nakon prolaska Emmanuela Ekonga stigli u vodstvo. Šveđanin se riješio Osijekove obrane te pospremio loptu u Osijekovu mrežu pored istrčalog Kolića. Mogao je isti igrač deset minuta kasnije u potpunosti zapečatiti Istrinu pobjedu, no njegov snažan udarac, koji je prošao kroz ruke vratara Kolića završava u vratnici. U 65. minuti jednu oštru prizemnu loptu Devetaka nitko od Istrinih napadača nije uspio ugurati u domaću mrežu. Kako je susret odmicao, Puljani su se zadovoljavali rezultatom kojeg su imali te pokušali kroz zadržavanje lopte stvoriti nekakvu priliku pred Osječkim golom, no gotovo bezuspješno. Krenuli su domaći nogometaši u posljednjih desetak minuta po izjednačenje. Najprije je zaprijetio Prekodravac glavom, no Majkić je na mjestu, da bi potom pulski vratar obranio i udarac Omerovića. U četvrtoj minuti nadoknade nakon kornera pucao je glavom Prekodravac no pored gola.

---

OSIJEK - ISTRA 1961 1:2

Kraj susreta! Istra je nakon deset godina slavila u Osijeku

90+4' - pokušali su sad Osječani iz kornera, no udarac Prekodravca glavom ide pored gola

90' - igrati će se još šest minuta sučeve nadoknade

89' - iz igre izlazi Valinčić, a na terenu je Hujber

89' - ponovno je Osijek bio u dobroj šansi, no Majkić brani udarac Omerovića

85' dvostruka izmjena kod Istre. Umjesto Fileta u igri je Lawal, a Maurić je zamijenio Blagojevića. Kod Osijeka je izašao Matković, a ušao Almaši

84' - Petrusenko je s leđa startao na Matkovića i zaradio žuti karton

82' - Istrina obrana sa nekoliko blokova onemogućila je udarac Osječana prema golu, no svirano je zaleđe

80' - prva izmjena Istre. Umjesto Koskija u igri je Marešić

74' - sada su Osječani imali dobru priliku, no udarac Prekodravca glavom brani Majkić

72' - Kohorta je svojom bakljadom nakratko prekinula susret

69' - nova dvostruka izmjena kod Osijeka. Izlaze Pušić i Guedes, a u igri su Prekodravac i Omerović

65' - ponovno odlična šansa Istre! Devetak je ubacio s desne strane no njegovu loptu u peterac Istrini napadači propuštaju spremiti u mrežu

63' - Vuk je za ruku potezao Nejašmića i zaradio žuti karton

60' - kakva sreća za Osijek! Ekong je uputio snažan udarac prema Kolićevom golu, lopta prolazi kroz ruke Osječkog vratara i odlazi u vratnicu

51' - GOOOOL! Istra je preokrenula rezultat! Prošao je Ekong zadnju liniju Osijekove obrane i pogodio pored istrčalog Kolića

Izmjene na poluvremenu u redovima Osijeka. Vrbanac i Gržan su u igri umjesto Lovrića i Bukvića. Utakmicu prati 5.842 gledatelja

Čulina svira kraj prvoga dijela

45+4' - sada je žuti karton dobio i Filet nakon starta na Duarteu

45+3' - Vuke j pokušao iz okreta sa ruba šesnaesterca, no njegov udarac je bio preblag

45+1 - nervozni su postali igrači i trener Osijeka, pa su u posljednje dvije minute Lovrić i Zekić, te netko s klupe dobili žute kartone

45' - igrati će se pet minuta dodatka

43' - iz slobodno udarca Lovrić puca opasno, ali zamalo pored gola

42' - Valinčić je dobio žuti karton nakon što je u opasnom prodoru zaustavio Jurišića

41' - kakva šansa za Istru! Filet je prošao u šesnaesterca, a od odbijanca lopta dolazi Devetaka koji promašuje gol sa par metara! Mogla je sada Istra u potpunosti preokrenuti susret u samo dvije minute

39' - GOOOL! Matej Vuk je izveo slobodan udarac i prevario Osiječku obranu za poravnanje rezultata

37' - Crveni karton za Osijek! Vile Koski je sam krenuo prema golu, a s leđa ga ruši Bralić, što je bilo dovoljno za prijevremeno tuširanje

36' - Domaći navijači Kohorta impresivnom koreografijom proslavili su svoj 36. rođendan

22' - ponovno je opasno bilo u Istrinom šesnaestercu, gdje je lopta šetala po petercu, a Koski je potom ipak uspio otkloniti opasnost

14' - GOL! Lovrić je uputio jedan udarac sa lijevog ruba igrališta u visini kaznenog prostora, a Mierez  malim dodirom prevario Majkića. Gol je ipak pripisan Kristijanu Lovriću, izgleda da Mierez nije dirao loptu

9' - Devetak je iz slobodnog udarca kratko dodao do Blagojevića koji je s tridesetak metara uputio neugodnu loptu prema Osiječkom golu, a Kolić uspijeva obraniti taj udarac

7' - Matković je ubacio loptu prema Mierezu, ali je Koski uspio spriječiti možda i siguran pogodak

5' - Istra je imala korner, a nakon ubačaja Petrusenka, Majstorović je pucao glavom preko gola

4' - Lovrić je uputio opasan udarac prema Istrinom golu, kojeg Majkić uz manje probleme brani