PRVA HRL - JUG

Buzećani zamalo prerano otišli ‘na tuširanje'

0
Sandro Samardžić, Buzet (FOTO: Milivoj Mijošek)

Buzetski rukometaši ipak su sigurnije nego što to rezultat sugerira, slavili protiv svojih gostiju iz Karlovca. U susretu u kojem su domaćini od prve minute dokazali svoj status favorita i u ranoj fazi sa četiri uzastopna zgoditka stigli do vodstva (5:2 - 8’) neizvjesnosti u nastavku nije manjkalo. U golovima siromašnom srednjem dijelu prvog poluvremena Buzećani su preko Raula Valkovića i Sandra Samardžića uspijevali održavati solidno vodstvo (10:7 -21’),  no i gosti su imali svojih dionica gdje su koristili rupe u domaćoj obrani te uglavnom preko Dujmića i Gvozdanovića osigurali na odmoru minimalan zaostatak (10:9).

U nastavku susreta punih dvadeset minuta rezultatg je bio poprilično neizvjestan (21:19 - 48’), da bi potom domaći igrači serijom od 3:0 na ulasku u posljednjih pet minuta susreta došli do gotovo nedostižnih 26:21. Izgledalo je tada kao da su domaći rukometaši zbog visokog vodstva već upisali pobjedu te prije vremena ‘otišli na tuširanje’ gdje su Karlovčani sa četiri uzastopna zgoditka u posljednjih minutu i pol susreta smanjili maksimalno buzetsko vodstvo, no vremena za potpuni preokret više nije bilo. U domaćim redovima najefikasniji je bio Sandro Samardžić sa osam postignutih zgoditaka, a pratio ga je Karlo Jakac sa sedam, od čega je njih pet bilo sa linije sedam metara. (S. Ž.)