DRUGA NOGOMETNA LIGA

Novi trobod Jadrana za izlazak iz nesigurne zone (foto)

0
Asistencija Tomislava Glavana za prvi gol Jadrana (FOTO: Milivoj Mijošek)

Nogometaši Jadrana upisali su nova tri boda na svoj konto te na taj način pojačali vjeru u mogući ostanak među državim drugoligašima. Trećom pobjedom u posljednjih pet ligaških susreta Porečani su osvojili gotovo polovicu svih ovosezonskih bodova te ukoliko puleni porečkog stratega Dalibora Šurana u preostalih sedam kola budu pružali približne partije kao dosad pitanje ostanka ne bi smjelo biti dovedeno u pitanje.

Predivno je vrijeme na porečki ‘Veli Jože’ privuklo i solidan broj posjetitelja. Posebno su brojni bili najvatreniji Jadranovi navijači Šajete, pojačani pulskim Demonima. Oko sto pedeset ultrasa u početnim su se minutama više bavili sutrašnjim derbinem, no nogometnom predstavom kojoj su nazočili da bi potom porečkim ‘plavo-bijelima’ pružili vrlo glasnu podršku.

Prvu ozbiljniju prigodu domaći su nogometaši imali u 13. minuti kada Igor Lepinjica atraktivno volejem pokušava svladati gostujućeg vratara. U 17. minuti Ivan Al Tharwan je izveo slobodni udarac s desne strane na dvadesetak metara od gola, a njegov ubačaj pao je pred noge Tomislava Glavana, no gostujući vratar ipak je bio brži i spretniji te je dobra prilika otišla u nepovrat. S druge strane, u istoj minuti i Škarić ne koristi matnu situaciju, kada sa samo par metara puca pored gola.

Gosti dolaze u vodstvo u 25. minuti kada nakon ubačaja Bolanče iz kornera usamljeni Ljuca s peterca glavom pogađa gol Marina Bulata. Gosti su od tog trenutka bili bolja momčad na terenu, koristeći veliki prostor koji su im ostavljali Porečani, no bez ozbiljnijih opasnosti po gol. Domaći nogometaši vraćaju se u 43. minuti, nakon što Glavan s lijeve strane ubacuje prizemnu loptu na visinu jedanaesterca, ona dolazi do Donata Bernobića koji ju zakucava u protivničku mrežu.

U nastavku susreta gledamo sličnu igru, u kojoj su domaći nogometaši iapk uspjeli kapitalizirati nešto veći pritisak prema vratima gostiju iz Hrvaca. Porečani su tako do vodstva stigli u 56. minuti kada ubačaj s krila Glavan propušta kroz noge, lopta dolazi do Mate Ivetića kojemu nije teško po drugi puta matirati gostujućeg vratara Perića.

Igra se u nastavku na mahove poprilično zaoštrila, a rezultat toga bilo je i jedno ‘koškanje’ nakon prekršaja gostiju, koje je preraslo u šakački obračun. U toj situaciji nesnalažljivi sudac Zvonimir Radinić propustio je pokazati možda i strože kazne od žutih kartona.

Jadran Poreč - Hrvace 2:1 (1:1)

Poreč, stadion Veli Jože. Gledatelja 350. Suci: Radinić, Tonković, Sušanj, Ješić. Strijelci: 0:1 Ljuca (25), 1:1 Bernobić (43), 2:1 Ivetić (56). Crveni kartoni:

JADRAN POREČ: Bulat, Šverko (od 68’ Stošić), Al Tharwan, Glavan (od 68’ Kamga), Lepinjica, Alrakaf, Mendiković, Gavrić, Bernobić , Radman, Ivetić (od 82’ Rosić).

HRVACE: Perić, Krešić, Ivanišević, Botić (od 82’ Klarić-Kukuz), Škarić (od 82’ Klarić, od 86’ Bevanda), Ljuca, Bolanča, Da Silva Mesquita, Škarić, M. Čovo, B. Čovo (od 58’ Botica), Gilić-Kuko. (S. Žulić. FOTO: Milivoj Mijošek)