predrag Pliško:

Imamo velike planove, nismo skromni kad je u pitanju budućnost općine

0
Ekipa marčanskog IDS-a
Ekipa marčanskog IDS-a

Mještani Općine Marčana 4. lipnja izlaze na drugi krug lokalnih izbora, a kao favorit nakon prvog kruga istaknuo se kandidat IDS-a za načelnika Marčane Predrag Pliško. Naime 21. svibnja Pliško je osvojio 47,15 posto glasova birača, drugoplasirani kandidat HSU-a Srećko Peršić 22,94 posto, Josip Percan (SDP, HNS) 14,09 posto te kandidatkinja Istarskih demokrata Nives Percan 13,62 posto.

U intervjuu za istarski.hr Pliško nam je otkrio kakvu kampanju vodi nekoliko dana prije velike odluke, koje su mu prednosti nad ostalim kandidatima, na što je usmjeren njegov program za brži razvoj Marčane te zašto su on i njegov tim „nova forza“ za Marčanu. U nastavku pročitajte cijeli razgovor s kandidatom IDS-a za načelnika Općine Marčana Predragom Pliškom.

* S 47,15% osvojenih glasova u prvom krugu apsolutni ste favorit u drugom krugu izbora ovu nedjelju za načelnika Općine Marčana. Vjerujete li u svoju pobjedu i kakvu kampanju vodite nekoliko dana prije izbora?
- Iznimno sam ponosan na rezultat koji smo zajedno postigli moj tim i ja i ovim putem još jednom od srca zahvaljujem svima koji su prošle nedjelje izašli na izbore i podržali mene kao budućeg načelnika Općine Marčana i naše kandidate s liste IDS-a i Istarske stranke umirovljenika za Općinsko vijeće, koja je osvojila 42,71% glasova i time veliku većinu u vijeću. Posebno bih se zahvalio mom izbornom mjestu u Kujići gdje sam dobio više od 90% potpore. Pokazali smo snagu, pokazali smo veliko zajedništvo i imamo razloga biti sretni.

Što se drugog kruga izbora tiče, vjerujem da će mještanke i mještani naše općine još jednom glasati po svojoj savjesti i odabrati onog kandidata koji će u suradnji s njima i kvalitetnim timom ljudi predano raditi iduće četiri godine na dobrobit cijele zajednice. Želim da zajedno gradimo i razvijamo našu općinu i garantiram svima da ću dati svoj potpuni angažman kako bi ispunio vaša očekivanja i kontinuirano razvijao našu općinu. Temeljni zadatak IDS-a Marčane bit će kontinuirano razvijati općinu i raditi na poboljšanju kvalitete života svih mještana, a sukladno tome vodimo isključivo afirmativnu kampanju usmjerenu na prezentaciju našeg programa i konkretnih projekata koje ćemo realizirati. Vjerujem da naši mještani to itekako cijene.

* Kao dugogodišnji vijećnik Općine Marčana, što po vašem mišljenju najviše nedostaje Marčani, s kojim se problemima mještani suočavaju?
- Kao dugogodišnji vijećnik u Općini Marčana i zamjenik predsjednika Vijeća u proteklom mandatu zaista mogu reći da sam detaljno upoznat sa situacijom u našoj općini, znam realno stanje stvari, prednosti i nedostatke te konkretne probleme koji muče mještane. Zato smo naš program raditi u suradnji s njima, uvrstili smo ideje i sugestije naših mještana te ih ovim putem još jednom pozivam da zajedno gradimo dalje jer vaša podrška, ali i pomoć čine nas boljima i jačima.

Među prioritetima bih svakako naveo povezivanje i razvoj turizma i poljoprivrede, ribarstva i marikulture, ali i unaprjeđenje infrastrukture i gospodarstva, kako bi dodatno smanjili nezaposlenost u općini. Također, želimo da svi objekti u vlasništvu općine budu u funkciji razvoja i na potrebnoj razini, zato nam je prioritet izgradnja južne zaobilaznice i rekonstrukcija ceste Radeki Polje – Loborika. Težimo i tome da Općina Marčana postane prepoznatljiva turistička destinacija s kvalitetnim sadržajima. Od prvog dana predano ću raditi na dobrobit cijele zajednice i jamčim vam da neću odustati dok zajedno ne realiziramo svaku točku našeg programa.

* Na što ćete se konkretno usmjeriti ako pobijedite u nedjelju?
- Dakle, kao što sam naveo, turizam, poljoprivreda, ribarstvo, marikultura, infrastruktura i gospodarstvo šest je ključnih područja koje ćemo razvijati. U suradnji s Lučkom upravom izgradit ćemo sportske luke u Budavi, Krničkom portu i Vinjoli, izgraditi prometnice Kavran – Punta Sika, Rakalj-Kalavojna-Hiže, završiti pristup prema moru Peruški - Kaval - Duga Uvala, završiti marčansku zaobilaznicu, izgradit ćemo vodovodnu mrežu, urediti plaže i prilazne puteve, izgraditi ciklo-sportski park u Raklju, izgraditi reciklažno dvorište. Pokrenut ćemo program brige o starima i nemoćnima i poticati izgradnju privatnih domova te nastaviti subvencionirati socijalno ugrožene stanovnike. Izgradit ćemo dječji vrtić u Marčani, sufinancirati izgradnju OŠ Marčana i još mnogo mnogo toga. Pravo je vrijeme da novim idejama i s novim timom ljudi pokrenemo još jedan razvojni ciklus naše općine.

Velika energija i leteći start

* Kažete za sebe da ste „nova forza“ za Marčanu, zašto? Koje su vaše prednosti nad ostalim kandidatima?
- Imamo velike planove, nismo skromni kad je u pitanju budućnost naše općine, ali imamo i sve potrebno, volju i energiju u kombinaciji s iskustvom i znanjem te brojnim idejama i realnim planovima i zato volimo reći da smo „nova forza“ za Marčanu. Smatram da je naša prednost nad ostalim kandidatima upravo ta velika energija i želja te zdrava ambicija koja nas motivira i mi zaista jedva čekamo da krenemo raditi. Uz sve prethodno rečeno, može se zaključiti da nudimo “leteći start” bez potrebe velikog uhodavanja i prilagodbe.

A i naš mentalitet nam ne dopušta da se zadovoljimo učinjenim i da stanemo pod izlikom da smo dovoljno učinili, već suprotno, imamo puno ideja i planova jer znamo da naša općina može bolje, zato smo spremni zasukati rukave i od prvog dana prionuti poslu krajnje ozbiljno i odgovorno.

* Poruka biračima za kraj?
- Timskim radom, zajedničkim snagama i suradnjom te uspješnim dijalogom mještana i općinske vlasti možemo jako puno. Zajedno s vama, drage mještanke i mještani, naše će se mjesto u narednim godinama ubrzano razvijati. Vjerujem da ćemo svjedočiti lijepoj priči relativno male općine, ali s velikim mogućnostima i svijetlom budućnosti. Na vama je da u nedjelju, 4. lipnja, iskoristite svoje bravo i dužnost te date povjerenje onima koji će u slijedeće četiri godine upravljati našom općinom.

Svojim glasom svatko od vas određuje kome će povjeriti jednu tako odgovornu i nimalo laku dužnost. Već ste odlučili kojim smjerom želite da ide naša općina, a to je smjer IDS-a i ISU-a sa 7 vijećnika od ukupno 13 i hvala vam na tome. Mi smo snaga naše općine i sad je pravo vrijeme da zajedno gradimo svako naše misto.

loading...

Posljednji komentari

Najnovije vijesti

Istarski Forum

Za sudjelovanje u Istarskom Forumu potrebna je prijava ili registracija i izrada profila

Prijava ili Registracija korisničkog računa

SLASTIČAR/SLASTIČARKA

Do: 07.06.2021.

ROVINJ-ROVIGNO, ISTARSKA ŽUPANIJA

PRODAVAČ/PRODAVAČICA TEKSTILOM

Do: 07.06.2021.

ROVINJ-ROVIGNO, ISTARSKA ŽUPANIJA

ODGOJITELJ/ODGOJITELJICA ZA RAD S DJECOM

Do: 07.06.2021.

ROVINJ-ROVIGNO, ISTARSKA ŽUPANIJA

KUHINJSKI RADNIK/RADNICA

Do: 07.06.2021.

ROVINJ-ROVIGNO, ISTARSKA ŽUPANIJA